Tarihi konak, butik otel olarak kullanılacak

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile birlikte Gölcük Belediyesi’nin, Saraylı – Örcün Tarih Koridorunda Doğal Yaşam Projesi kapsamında Örcün’de yapımına de...

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile birlikte Gölcük Belediyesi’nin, Saraylı – Örcün Tarih Koridorunda Doğal Yaşam Projesi kapsamında Örcün’de yapımına devam ettiği tarihi konakta çalışmalar devam ediyor. Turizm hareketliliği açısından önemli bir konuma sahip olan Gölcük’ün Saraylı ve Örcün köylerinde çeşitli çalışmalar yapılarak bu bölgedeki aktif yapının daha da arttırılması hedefleniyor.

 

TURİZM CANLANACAK

Bu kapsamda her iki köyde de yapılan projeler ile birlikte bu bölgelere daha fazla turistin çekilmesi için çeşitli çalışmalara devam ediliyor. Bunun yanı sıra, ilçemizdeki diğer etkinlikler de bu bölgenin daha fazla hareketlenmesinde etkili oluyor. Misafirler, konakta barınacak ilçe genelinde ve özellikle Saraylı ile Örcün Köylerinde yapılan etkinlikler, Gölcük’ün adının dış dünyaya duyurulmasında oldukça önemli.

 

MİSAFİRLER KONAKLAYACAK

Gölcük’te özellikle il dışından gelen misafirlerin konaklayabilmesi için bu kapsamda bir çalışma yapılıyor. Örcün Köyü’nde yapılan tarihi konakta son düzlüğe gelindi. Zemin kat üzerine iki katın inşa edildiği, bekleme salonunun bulunduğu zemin katın üstündeki iki katta toplam 8 odanın bulunduğu konak, yapımı tamamlandıktan sonra misafirlerin kullanımına açılacak. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, bu tür tarihi yerlerin turizme kazandırılması için çalışmalarını sürdürüyor.

15 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR