Taşkın: Gölcük’e kedi evi yapılmalı

Gölcük Hayvan Hakları ve Aktivistleri Derneği Başkanı Gülçin Taşkın, Gölcük’e kedi evinin yapılması için ısrarcı olacaklarını söyledi. Taşkın, “ İlçe...

BÜYÜT

Gölcük Hayvan Hakları ve Aktivistleri Derneği Başkanı Gülçin Taşkın, Gölcük’e kedi evinin yapılması için ısrarcı olacaklarını söyledi. Taşkın, “ İlçemizin belli başlı yerlerine çok fazla zahmetli olmayacak şekilde kedi evlerinin yapılmasını istiyoruz. Bu kedi evleri sayesinde sokaklarımızda bakımsız bir şekilde yaşayan kedilerimizin barınacakları evleri olacak. Dolayısıyla sahipsiz kedilerimizi oraya topladığımız zaman hiç kimsenin onlardan en ufak bir şikayeti kalmayacak.


YETKİLİLERE ÇAĞRI

Orada küçük evlerin içerisinde bulunan kedilerin beslenmesini ise kedi evlerinin bulunduğu muhitteki görevlendirdiğimiz gönüllü arkadaşlarımız sağlayacaklar. Kedi evleri inanın masrafı büyük bir proje değildir. Ucuz bir proje ile kedilerimiz güvenle dışarıda yaşayacaklardır. Bizim isteklerimiz bu doğrultudadır. Yetkililerin isteklerimizi duymasını istiyoruz” dedi.


“ŞEFKAT İSTİYORLAR”

Başkan Taşkın vatandaşlar tarafından yoğun şikayet alan sokak köpekleri hakkında da açıklamalarda bulundu. Taşkın, “İnsanlarda bizlere bir başka şikâyetlerde sokak köpekleri ile alakalıdır. Bu konu ile ilgili şunu dile getirebilirim ki; bizdeki en büyük sorun asında insanlarımıza ve en başta çocuklarımıza bu konu hakkında gerçekten ciddi bir şekilde eğitim verilmesi gerekiyor. Çünkü en başta sokaklarımızda yaşayan köpeklerimiz, kendilerine saldırmayan insanlara genellikle bir şey yapmıyor.  İçlerinde saldırgan köpekler olabilir. Fakat bu konu ile ilgili yapılan çalışmalar doğrultusunda saldırgan köpekler toplanıyor ve onlar için gerekli tedavi yöntemleri uygulanıyor. Bizim halkımızdan en büyük isteğimiz sokak hayvanlarına kötü davranmasınlar” dedi.

06 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR