İşte AKP’nin demokrasi anlayışı!

AKP Kartepe İlçe Teşkilatı’nın 3. olağan kongresi dün Uzunçiflik Nikah Salonunda gerçekleştirildi. Mevcut İlçe Başkanı Hasan Kandaz’ın yeniden aday o...

AKP Kartepe İlçe Teşkilatı’nın 3. olağan kongresi dün Uzunçiflik Nikah Salonunda gerçekleştirildi. Mevcut İlçe Başkanı Hasan Kandaz’ın yeniden aday olduğu kongrede Hatice Bilecen de liste çıkardı. Bilecen’in listesinde bulunan bazı partililer istifa edince yönetimde sadece 4 kişi kaldı. Yönetimde yeterli sayı kalmadığı için ise Bilecen’in adaylığı iptal oldu.

 

TANER YILDIZ DA KATILDI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da katıldığı kongrede AKP Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül, Mehmet Ali Okur, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları ve partililer de hazır bulundu.


SESLER YÜKSELDİ

Hatice Bilecen’in aday olması üzerine oldukça gürültülü geçen kongrede sesler zaman zaman yükseldi. Kendisine oturacak yer ayrılmayan Hatice Bilecen, basının yanında oturmak zorunda kaldı ve konuşma talebine itiraz edildi. Bunun üzerine Bilecen, listesini ve konuşma metnini divana sundu.

 

“YARIŞAN KARTEPE İNŞA EDİYORUZ”

Hasan Kandaz ise yaptığı konuşmada, “Bizler bu kongremizde daha güçlü çıkacağız ve büyük hizmetler edeceğiz. Sonsuz iktidar yoktur, bunun bilincinde çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik içinde kalıcı hizmetler vermeye devam edeceğiz. Yeni Türkiye ile birlikte yeni Kartepe’yi de inşa edeceğiz, doğasıyla yaşanan dünyayla yarışan bir Kartepe inşa ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

“KİŞİSEL ÇIKARLARDAN  UZAK DURACAĞIZ”

Ardından söz alan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Hiç bir sıkıntı yaşamadan Genel Başkan ve Başbakanımızı seçtik. Bu anlamda biz de şimdi Kartepe zamanı diyerek hizmette devam ediyoruz. Bugün yine güçlü bir yönetimle ortaya çıkarak hizmet edeceğiz. Kişisel çıkarlardan uzak durarak ülkemize yakışır bir siyasi anlayışla hareket ediyoruz” dedi.

 

“ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI”

Sonrasında söz alan İbrahim Karaosmanoğlu, “Kongre bir heyecanlanma ve yeni bir kan değişimidir. Siyaset halka hizmet etmek halkımızın duasını alma makamıdır. Bizim aramızda başka yerlerde olduğu gibi kavga ve dövüş olamaz. Birlik beraberlik ve kardeşlik ruhu içinde sorunlarımızı çözdük ve çözeceğiz. Bizim içimizde yanlış yapan olursa onu güzel bir dille uyarırız. Bugün itibariyle çalışmalarımız başladı” şeklinde konuştu.

 

“TEK LİSTE KARARI BİLİNEN BİR ŞEY”

Mahmut Civelek ise “Kongrelerden sonra genel seçimler için çalışacağız. Yorulanların ayrıldığı kongreler yapıyoruz. Bugün burada kimse bir olay çıkartamayacak. Herkese Hasan Kandaz’ı sorduk ve sonunda karar verdik. Genel Merkezimiz Hasan Kandaz’la devam dedi. Herkes bu isim üzerinde uzlaştı. Genel merkezimizin tek liste kararı herkesin bildiği bir şeydir. Hem AKP’liyim diyip hem de genel merkezin kararına uymamak olmaz” dedi.


“MEVKİLER GEÇİCİDİR”

Son olarak söz alan Taner Yıldız, “Teşkilatımız son on iki sene içerisinde bütün seçimleri kazanarak milletine hizmet etmeye gayret etmiştir. Bizler bir zincirin halkası gibiyiz. Herkesin kendine has görevi var. Herkes şunu bilmelidir ki makam ve mevkiler geçicidir. Biz bütün kalbimizle birlikte çalışıyoruz ve bizim kaybedecek bir şeyimiz yok. Bunun için hiçbir zaman hiçbir şeyden korkmadık korkmayız” ifadelerine yer verdi.

kavga2.jpg


KAVGA ÇIKTI

Konuşmalardan sonra seçime geçilmesine karar verildi. Zaman zaman tartışmaların yaşandığı kongrede Hatice Bilecen’in listesi, listede yazılanların orada olmaması nedeniyle iptal edildi. Listede bulunan çok az sayıda delege salonda olduğu için liste ret edilince Bilecen, konuşturulmadan salondan çıkarıldı. Bunun üzerine Kandaz’ı destekleyenler ile Bilecen’i destekleyenler arasında kavga çıktı.

 

KANDAZ GÜVEN TAZELEDİ

Mahmut Civelek’in, güvenliklerin  araya girmesiyle taraflar sakinleştirildi. Bilecen’in listesi kabul edilmezken Hasan Kandaz Kartepe’de yeniden güven tazeledi. Muharrem İBRAHİMOĞLU/ Hilal GÜDÜCÜ

 

HASAN KANDAZ’IN LİSTESİ

Hasan Kandaz

Niyazi Aydın

Veysel Pınar

Mustafa Yılmaz

Deniz Yıldız

Kemal Yıldız

Vedat Cuvalcı

Musa Karabalık

Ersin Er

Sadık Yılmaz

İbrahim Sönmez

Zeynep Kuşku

Hülya Şen Şener

Emine Ayvaz

Nurdan Köksal

Duygu Ertuğ

Nazan Güleryüz  Şiviloğlu

Şeref Merttürk

Necdet Subaşı

Selçuk Kösemen

Ali Koç

Arif Özkan

Aşkın Adıgüzel

Fatih Topal

Yusuf Özdemir

Mehmet Tanta

Cemal Halil

Yüksel Dilek

Zafer Turhan

Fatih Bal

 

HATİCE BİLECEN’İN LİSTESİ

Hatice Bilecen

Ahmet Ünal

Yusuf Tandoğan

Ahmet Yılmaz

İsmet Karal

Yusuf Güneş

İrfan Akdoğan

Hikmet Kale

Yılmaz Mengütemur

Hamza Metin

Necati Kolay

Ednan Karslı

Salih İlter

Şükrü Şimşek

Ahmet Karaduman

Ahmet Zengin

Nurgül İnan

Zühtü Demir

Ayşe Şahin

Mahmut Taşçı

Sinan Cengiz

Cumhur Yücel

Erdal Eşgin

Emine Bayram

Selçuk Nemli

Yusuf Sönmez

İhsan Gündoğdu

Ali Durmuş

Saim Dede

Adem Top

15 Kasım 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR