Camiler ve Din Görevlileri Haftası başlıyor

İl Müftüsü Yusuf Doğan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle mesaj yayınladı. Ekim ayının ilk haftasının Camiler ve Din Görevlileri Haftası o...

BÜYÜT

İl Müftüsü Yusuf Doğan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle mesaj yayınladı. Ekim ayının ilk haftasının Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlandığını hatırlatan Doğan, “Ancak Kurban Bayramı ve hac ibadeti ile yakın zamana denk geldiği için Camiler ve Din Görevlileri Haftası bu yıl 12-18 Ekim tarihleri arasında kutlanacaktır. Düzenlenen çeşitli etkinlik ve programlarla camilerin dinimizdeki yeri ve önemi, toplumsal hayat için taşıdığı değeri geniş toplum kesimlerine anlatılmaya çalışılmaktadır” dedi.

 

“CAMİLERİMİZİN KAPISI HERKESE AÇIK”

Yusuf Doğan, “Ayrıca camilerin yapımında, bakım ve onarımında emeği ve katkısı bulunan hayırseverler ile bu camilerde din hizmeti sunmuş olan din görevlilerimizden Hakk’ın rahmetine kavuşanlar, rahmet ve minnetle yad edilmekte, ruhlarına mevlitler okunmaktadır. Camiler birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesini sağlayan kutsal mekanlarımızdır. Camilerimizin kapısı herkese açıktır” şeklinde konuştu.

 

“CAMİLER İLİM YUVASI”

Camilerin eğitim ve öğretimin yapıldığı birer ilim ve irfan yuvaları olduğunu da ekleyen Doğan, “Camilerimiz, önce ibadethane, sonra eğitim, kültür ve sosyal faaliyet merkezleri, birlik ve beraberliğimizin teminatı olan kutsal mekanlar ve toplumsal hayatımızın en temel müesseseleridir. Allah’ın evleri olan camilerimizi şenlendirelim, cemaate devam etmek suretiyle oraları gerçek anlamda imar edelim.  Unutmayalım ki, camiler ne kadar bakımlı olursa olsun, içerisinde ibadet eden cemaat yoksa imar edilmiş sayılmaz” dedi.

 

HADİS SOHBETİ YAPILACAK

İl Müftüsü Yusuf Doğan tarafından 19 Ekim Pazartesi sabahından itibaren her Pazartesi, Salı, Çarşamba günü sabah namazından önce İzmit Fevziye Camii’nde ‘Hayatın Hz. Peygamber Terbiyesinde İnşası’ konulu hadis sohbeti yapılacak. Tüm Kocaeli halkı davetli.

11 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR