Ahmet Reyiz Yılmaz: AKP bir yıl içinde bölünecek

Yılmaz, AKP’nin içinde bir gölge kabine kurulduğunu belirtirken, AKP’nin bir yıl içinde bölüneceğini söyledi. Yılmaz, açıklamasında şu ifadelere yer...

Yılmaz, AKP’nin içinde bir gölge kabine kurulduğunu belirtirken, AKP’nin bir yıl içinde bölüneceğini söyledi. Yılmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yeni bir parti ihtiyaçtan daha fazla bir zaruret olmuştur. Başkanlık için AKP içinden onay çıkmayacak. AKP'yi bugünlere taşıyan herkes kullanılıp bir kenara atılmıştır. Bu durum son kabine kuruluşunda da ortaya çıkan en net tablo olmuştur. Geride kalanlar Meclis'te bir gölge kabine kurmaktadırlar. Bu kabine esasında mevcut durumdan daha fazla emektar ve tecrübeli ülkeye yarar verebilecek reel olması gereken kadrodur. Yeni parti hükümeti yeniden şekillendirecek. Dışarıda kalan ve AKP'yi bugünlere kadar getirmiş olanların parti dışında ve yönetim dışına itilmesi yeni bir partiyi ihtiyaç ötesi bir zaruret haline getirmiştir”

 

“BAŞKANLIK TEKLİFİNE AKP ERDOĞAN’IN İSTEDİĞİ GİBİ BLOK BİR OY VERMEYECEK”

AKP içerisinde, tek kişilik hezeyanlara ortak olmak istemeyen bir grup olduğunu belirten Yılmaz, “Başkanlık için AKP de blok oy olmayacak, Başkanlık teklifine AKP Erdoğan’ın istediği gibi blok bir oy vermeyecek. Türkiye mevcut sistemle yoluna devam etmelidir şeklinde düşünen çok sayıda AKP milletvekili var. Tek kişilik hezeyanlara ortak olmak istemeyen bu gurup önümüzdeki günlerde daha belirgin bir şekil de kendini hissettirmeye başlayacak” dedi.

21 Aralık 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR