“Adı üzerinde gölge kabine”

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, CHP’nin hükümetin çalışmalarını yakından takip etmek için kendi içinde kurduğu gölge kabine için “Gölge kabine daha ne...

BÜYÜT

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, CHP’nin hükümetin çalışmalarını yakından takip etmek için kendi içinde kurduğu gölge kabine için “Gölge kabine daha ne denir ki” yorumunda bulundu.

AKP İl yönetimi parti binasında önceki gün toplandı. Toplantı öncesi basına açıklamalarda bulunan İl Başkanı Mahmut Civelek, CHP’nin gölge kabinesi hakkında kinayeli bir açıklama yaptı. Civelek konuşmasına geçtiğimiz günlerde Diyarbakır/Silvan’da şehit olan 13 askere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dileyerek başladı. Civelek, “Üzüldük, canımız yandı. Terör belası bir kez daha Türkiye’de oynaması gereken oyunu oynuyor. Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi, sadece Kürt kardeşliği projesi değildir. Türkiye’nin birlikteliği projesidir. Hep bir arada olmalıyız. Türkiye’mizin başı sağ olsun. Sivil savcılar tarafından inceleme yapılmaktadır. Sonuçları hep birlikte göreceğiz” dedi.

İFTAR PROGRAMI
TBMM’deki çalışmaları değerlendiren Civelek, “Milletvekillerimiz komisyonlara seçilmişlerdir. Kendilerine başarılar diliyorum. Özellikle Sibel Gönül’ün Kadın ve Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı olması çok güzeldir. Kendisine başarılar diliyorum, başarılı olacağına da inanıyorum. Önümüz Ramazan ayı. Bütün ilçe teşkilatlarımızı dolaştık. İl danışma programı yapılacak. Bu Ramazan ayında çok çalışacağız. Başbakanımızın talimatına uyarak bütün fakirlerin evlerine gideceğiz. İlk iftarımızı Antikkapı’da yapacağız. Teşkilatın bütün kademeleri gelecek” açıklamalarında bulundu.

GÖLGE KABİNE
Civelek, “Gençlik kollarının kongreleri yaklaştı. 15 Ağustos tarihinde kongreler sona erecek. Gençlik kolları, kadın kolları ve ana kademe kongrelerini olsun da kurtulalım mantığında yapmıyoruz. Kongreler, daha güçlü olarak çıktığımız kongreler olacak. Gençlik kolları kongresi sonrasında kadın kolları kongreleri yapılacak. Kadın kolları kongresi 10 Ekim’de sona erecek. İlçelerin kongre takvimi gelmedi. Ankara’da toplantı yaptık. Bakanımız Ergün başkanlığında yapıldı. Bütün projelerimiz bu kurulda değerlendirilecek ve ayda bir toplanacağız” dedi. CHP tarafından oluşturulan gölge kabine hakkında değerlendirmelerde bulunan Civelek, “Gölge bir kabine daha ne denebilir ki…” dedi.

21 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR