İzmit TSM Korosu’nun sanatlarına düşkün bayanları

İzmit Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nda saz elemanı olarak görev yapan üç bayan sana katkılarıyla dikkat çekiyorlar. Koronun saz heyetinde ud ça...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nda saz elemanı olarak görev yapan üç bayan sana katkılarıyla dikkat çekiyorlar. Koronun saz heyetinde ud çalan Pınar Aydoğdu devlet memuru, Ayşen Kurumcan emekli, Rukiye Gürses ise bir lokanta sahibi olmalarının yanı sıra, ustası oldukları sazları en iyi şekilde çalarak sanatlarını icra ediyorlar. Ud ustası Pınar Aydoğdu, “Eğer tekrar dünyaya gelsem ve tekrar bir müzik aleti çalmam gerekse bu yine ud olurdu. Udu çok seviyorum ve mümkün olduğu kadar en iyi şekilde çalmaya çalışıyorum” dedi.

KLASİK KEMENÇE
Klasik kemençenin ustası Ayşen Kurumcan ise, “Yıllardır klasik kemençe çalıyorum ve tınısı çok değişik bir müzik aletidir. Kemençe denilince akla genellikle Karadeniz kemençesi gelmesine rağmen, bu kemençelerin tınısı onlardan daha farklıdır. Ben de kendi sazımı çok seviyorum” şeklinde konuştu.

NEY BENİM DÜNYAM
Ney çalmayı tüm diğer müzik aletlerine tercih eden genç ney ustası Rukiye Gürses de, “Ney benim dünyam da çok önemli bir yer tutuyor. Tasavvuf musikisinin temel direği olan ney benim için en değerli müzik aletlerinden biridir. Ben de kendi sazımı hiçbir şeye değişmem” dedi.

30 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR