Keleş: Halk onları TBMM’yi boykot etsin diye seçmedi

KOTO Başkanı H. İbrahim Keleş, oda meclis toplantısında TBMM’deki yemin protestosunu “Halk onları TBMM’yi boykot etsin diye seçmedi” şeklinde değerlen...

BÜYÜT

KOTO Başkanı H. İbrahim Keleş, oda meclis toplantısında TBMM’deki yemin protestosunu “Halk onları TBMM’yi boykot etsin diye seçmedi” şeklinde değerlendirdi.

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO)’nın haziran ayı meclis toplantısı dün yapıldı. Oda Meclis Salonu’nda Meclis Başkanı Recep Ekşi başkanlığında gerçekleşen toplantıda mayıs ayı faaliyet raporu okundu. Meclisin gündemine KOTO Başkanı H. İbrahim Keleş’in, Hatip Dicle’nin vekilliğinin düşürülmesi ve tutuklu milletvekillerinin salıverilmemesine tepki amacıyla mecliste yemin etmeyen CHP ve Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloğu’nun desteklediği bağımsız milletvekilleri hakkındaki yorumu oturdu. Keleş, “Halkı temsil amacıyla seçilen vekiller, TBMM’yi boykot etsin diye onları seçmemiştir. Ülkemizin enerjisini boşa harcayarak, zaman kaybettirecek ve motivasyonu olumsuz etkileyecek eylemlerde bulunulmasının kimseye bir yararının olmadığı ortadadır. Hiç kimse demokrasi dışına çıkıp da ‘Biz şundan dolayı bunu yapıyoruz’, ‘İsteklerimiz olmazsa biz de bu işi boykot ederiz’ diyemez” dedi.

“HAKLARI YOK”
Milletin iradesinin TBMM’ye yansımamasını demokrasiyle bağdaştıran ancak bunu protestoyu bağdaştıramayan Keleş şunları kaydetti “Türk milletinin teveccühüne mazhar olmuş ve TBMM’ye girmeye hak kazanmış vekillerimizden beklentilerimiz halkımın oraya koyduğu teveccühler doğrultusundadır. Türkiye’nin sorunlarını belirlemiş ve bunları çözmek için halkın oyunu almış ve milletimizin vekili kişilerin şimdi bundan vazgeçmesi ve kutsallığına inandığı TBMM’yi boykot etmeye kalkışması kabul edilebilir bir davranış şekli değildir. Hele demokratik bir tepki ya da hak da değildir. Ülkemizin enerjisini boşa harcayarak, zaman kaybettirecek ve motivasyonu olumsuz etkileyecek eylemlerde bulunulmasının kimseye bir yararının olmadığı ortadadır. Hiç kimse demokrasi dışına çıkıp da ‘Biz şundan dolayı bunu yapıyoruz’, ‘İsteklerimiz olmazsa biz de bu işi boykot ederiz’ diyemez. Çünkü o vekillere oy veren vatandaşlarımız sorunları çözsün diye onları TBMM’ye göndermiştir. Halk onları TBMM’yi boykot etsin diye seçmedi.”

29 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR