Bulut: Bütçe rakamları çarptırılmış

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, CHP’li Fikret Gökmen’in basında yer alan belediyenin harcamalarıyla ilgili açıklamalarının gerçekleri...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, CHP’li Fikret Gökmen’in basında yer alan belediyenin harcamalarıyla ilgili açıklamalarının gerçekleri yansıtmadığını, rakamların çarptırıldığını söyledi.

İzmit Belediye Meclisi’nce seçilen Denetim Komisyonu’nun hazırlamış olduğu rapora ilişkin Denetim Komisyonu Başkanı Sayın Fikret Gökmen’in yaptığı açıklamaların çarpıtılmış bilgi ve yorumlar olduğunu belirten İbrahim Bulut“ Göreve geldiğimiz yıl olan 2009’da, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün bütçesi Sayın Fikret Gökmen’in söylediği gibi 191.375 TL değil 1.548.047 TL idi. Personel maaşlarının da dahil olduğu bu bütçe rakamı 2010 yılında 2.808.284 olarak gerçekleşmiştir. Yani artış Sayın Gökmen’in söylediği gibi yaklaşık % 535 değil, % 100’dür” açıklamasında bulundu.

REKLAM HARCAMALARI
Başkan Bulut, “ Bu artışın temel sebebi de tüm baskı ve reklam işlerinin tek elden yönetilmesi prensibi gereği diğer müdürlüklerin baskı ve reklam harcamalarının da Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne yüklenmesidir. Diğer sebep ise Halkla İlişkiler ve Görsel Tanıtım alanları oluşturmak için bir sefere mahsus yapılan bilboard, üst geçit ve led ekran gibi demirbaş yatırımlardır” dedi.

BÜTÇENİN YÜZDE 1’İ BİLE DEĞİL
Başkan Bulut, “Sonuç olarak Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü 2010 yılında yalnızca reklam ve tanıtıma 2.393 milyon TL harcamamış reklam tanıtım ve bütün müdürlüklere ait basılı doküman ve materyallerin toplamı 758.225 TL’dir. Görüleceği üzere bu rakam, İzmit Belediyesi bütçesinin % 1’i bile değildir. Sayın Gökmen’in iddia ettiği gibi belirli kişilere her ay düzenli para ödeme iddiası ise TV kuruluşlarına yaptırılan işler karşılığında her bir iş için toplu ödeme yapmak yerine sözleşme gereğince bütün yıl boyunca yaptırılan ve yaptırılacak işlerin karşılığı olan sabit taksit ödemeleridir” şeklinde konuştu.

12 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR