Gençlik Seminerinde gençler yoktu

CHP Genel Başkan Danışmanı ve yerel seçimlerde CHP’Den Ankara Büyükşehir Belediye Bakan adayı olan Murat Karayalçın, CHP İl Başkanlığı’na ziyarette bu...

BÜYÜT

CHP Genel Başkan Danışmanı ve yerel seçimlerde CHP’Den Ankara Büyükşehir Belediye Bakan adayı olan Murat Karayalçın, CHP İl Başkanlığı’na ziyarette bulunarak, CHP İl Gençlik Kollarının düzenlediği Sosyal demokrasi gençlik kolları seminerlerine katıldı. Seminere gençlerin ilgi göstermemesi dikkat çekti.

CHP İl Gençlik Kolları tarafından “Sosyal demokrasi seminerleri” adı altında başlattığı seminerin ilk konuğu CHP Genel Başkan Danışmanı Murat Karayalçın oldu. İlk olarak il binasına GEÇEN Karayalçın’ı burada CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP Kocaeli İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Umur Bakkal, Derince İlçe Başkanı Hakan Savaş, il yöneticileri, il kadın kolları yönetimi ve partililer karşıladı.

İL GENÇLİK KOLLARINA ÖVGÜ
Kongre salonunda açıklamalarda bulunan Karayalçın gençlik kollarının çalışmalarını överek, “Bu çalışmaların tüm örgütlere yayılması gerekir. Gençlere bu tarz eğitimlerin pratik açıdan daha önemli olduğunu düşünüyorum. CHP’nin 2 ayrı kimliği vardır. Birincisi Sosyal Demokrat kimliği, diğeri ise Cumhuriyetçi kimliğidir. Ben iki ayrı kimliği ayırt etmiyorum. CHP’nin bu iki kimliği partiye güç vermektir. CHP bu iki ayrı kimliği aynı anda bünyesinde tutabilmektedir” ifadelerini kullandı. Murat Karayalçın’ın açıklamalarının ardından Yalçın Kuşkan’ın makam odasına geçildi. Burada bir süre Kuşkan ile birlikte sohbet eden Karayalçın trafik kazasında yaşamını yitiren Leyla Atakan’ın fotoğrafını gördü. Fotoğrafı eline alan Karayalçın’a Kuşkan Leyla Atakan’ı anlatarak, “Önceki gün ölüm yıl dönümü olduğu için burada bir anma töreni gerçekleştirdik. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en önemli siyasetçilerindendir” ifadelerini kullandı. Kocaeli hakkında bilgi alan Karayalçın daha sonra seminerin gerçekleştiği Oyun İstasyonu Kültür Merkezi’ne gitti. Seminerdeki gençlerin ilgisizliği ise tepki topladı.

GENÇLER SİYATE YER ALMALI
İlk olarak SHP'de birlikte siyaset yaptığı Yalçın Kuşkan'ı makamında ziyaret ederek tebrik eden Karayalçın partililere seslendi. Gençlerin alacağı eğitimin çok önemli olduğunu söyleyen Karayalçın, Kocaeli Gençlik Kollarının düzenlediği eğitimlerin yaygınlaştırılması gerektiğini söyledi. Karayalçın, ‘'CHP'li gençlerin sorunları bilerek çözüm üreterek, siyasette daha aktif olarak yer almaları gerekir. ‘'dedi.

TÜRKİYE’NİN SONUCUDUR
Kocaeli'de alınacak sonuçların çok önemli olduğunu belirten Karayalçın, ‘'CHP'nin işsizliğin yok edilmesi için, eğitim sağlık ve konut sektöründe alınacak önlemlerde, gelir dağılımın iyileştirilmesi, yoksulluğun bitmesi için söylemlerimiz çözüm önerilerimiz açık hava toplantılarında halka sunulacak. Bir bütün olarak seçmenlerin karşısına çıkmalıyız. Ne kadar alanlarda olursak o kadar başarılı oluruz. Burada alınacak sonuç hem Kocaeli hem de genel merkez için önemli. Diğer illere de örnek olur.''dedi. Hikmet Erenkaya ise ‘'Buradaki sonuç Türkiye'nin sonucudur. ‘'dedi.

CHP’NİN 6 OKU DA SOLU GÖSTERİR
Buradan Miletvekili Hikmet Erenkaya ile birlikte seminer vereceği salona geçen Karayalçın, sosyal demokrasinin tanımını yaparak sözlerine başladı. Sosyal demokrasilerde en önemli kavramın halkçılık olduğunu söyleyen Karayalçın, CHP içindeki halkçılığın tanımını da yaptı. ‘'Halkçılık birçok sınıfın bir araya getirildiği siyasi hareketin adıdır. Bu hareket sağ da olabilir sol da olabilir. Bu hareket faşizmi de getirebilir. Dünya’da bunların hepsi yaşanmıştır. Ancak CHP'nin halkçılık kavramı şekli solcu ilerici bir değeri taşımaktadır. CHP'nin sol değerlere sahip olup olmadığı hep tartışılmıştır. Kimileri altı okun solu ifade etmediğini söylemişlerdir. Rahmetli Ahmet Taner Kışlalı CHP'nin altı okunun üçü daha çok liberal kökten sayılırken diğerleri solcu ilerici nitelikler taşımaktadır demiştir. CHP için önem taşıyan konu yurttaş bireydir.

SİRMENLE SOHBET ETTİ
Salona milletvekili Hikmet Erenkaya ile birlikte gelen Karayalçın kendisini dinlemeye gelen eski Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen, eski milletvekili Bekir Yurdagül, ilçe başkanları, eski Merkez İlçe Başkanı Necdet Çetinak, eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Fikret Toker, eski Uzunçiftlik Belediye Başkanı Yaşar Sönmez, SHP'de birlikte görev yaptıkları CHP'li Remzi Özkan, EDP il başkanı Keramettin Gençtürk ve partililerle de bir süre sohbet etti.

13 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR