Kaplan: Özelleştirilen limanlarla doğa katlediliyor

Özelleştirilen limanların denize dolgu yapılarak genişletilmekte olduğunu dolayısıyla da çevrenin kirletilerek doğanın katledilmekte olduğunu belirte...

BÜYÜT

Özelleştirilen limanların denize dolgu yapılarak genişletilmekte olduğunu dolayısıyla da çevrenin kirletilerek doğanın katledilmekte olduğunu belirten CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, yaşanan sorunların çözümü ve denizlerin korunması için;  Anayasa’nın 98′inci ve TBMM İçtüzüğünün 104 ve 105′inci maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılmasını talep etti.

 

“KİRLİLİK KONTROL EDİLEMEYECEK”

Hızla artan liman sayısı ve gelen yük gemilerinin Marmara Denizi trafiğinde yoğunluk oluşturduğunu belirten Mehmet Hilal Kaplan, “50 yıl içerisinde Marmara Denizinde 40 yakın balık türünün yok olmasına da sebep olmuştur. Yeterli önlem alınmaz ise çevre kirliliği neticesi denizlerimizdeki ve limanlarımızdaki kirlilik kontrol edilemez duruma gelecektir. Yaklaşık 2 milyon nüfusun yaşadığı Kocaeli kentinde, insanların denizle buluşması ne yazık ki mümkün olmamaktadır” dedi.


“DOĞA KATLEDİLMEKTE”

Kaplan son olarak, “Yaşanan veya yaşanması muhtemel çevre kaynaklı olumsuzlukların giderilmesi noktasında adımlar atılması gerekirken özelleştirilen limanlar denize dolgu yapılarak genişletilmekte, çevre kirletilerek doğa katledilmektedir. Konunun çok yönlü araştırılarak tespitlerin yapılması, gerekli önlemlerin alınması için Meclis Araştırması açılmasını arz ve talep ettik” ifadelerine yer verdi.

10 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR