Üniversiteli gençler kıdemlileri ziyaret ediyor

İzmit Belediyesi tarafından yürütülmekte olan yaşlı ziyaretleri devam ediyor. Gençler tarafından gerçekleştirilen ziyaretler Yenimahalle ve Gündoğdu M...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi tarafından yürütülmekte olan yaşlı ziyaretleri devam ediyor. Gençler tarafından gerçekleştirilen ziyaretler Yenimahalle ve Gündoğdu Mahallelerinde tamamlandı.

Kocaeli Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencilerinden oluşan gençler halen Terzibayırı’ndaki yaşlıları ziyaret etmeyi sürdürüyor. Gençlerin yaşlı ziyaretlerini gönüllü olarak yaptıkları açıklandı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencileri Recep Balat, Vedat A. Özmen, Mücahit Gönül, İ. Enez Arslan, Şahin Çakar ve Salih Erol ile İzmit Belediyesi Gençlik Meclisi üyelerinden Zekiya Sain, Coşku Barış Malkoç, Pervin Bulut, Kader Başayoğul, Enes Yayla, Efsane Saraçcı, Murat Beyhan’dan oluşan gençler Terzibayırı Mahallesi’nden 60 yaşının üzerinde 19 vatandaşın evlerini tek tek ziyaret ettiler.

BAŞKANDAN SELAM VAR
Gençler, ziyaretine gittikleri vatandaşlara üzerinde “İzmit’in Kıdemlilerine Sevgilerimle. Dr. Nevzat Doğan İzmit Belediye Başkanı” yazan kartların bulunduğu çiçekleri hediye ediyor. Başkan Doğan’ın selamını ileten gençler, yalnız yaşayan yaşlılarla da sohbet edip istek ve şikayetlerini dinliyorlar. İzmit Belediyesi’nin örnek projelerinden olan yaşlı ziyareti çerçevesinde Terzibayırı Mahallesi sakinlerinden Hayriye Ocakçı (60), Mürvet Bilgiç (64), Döndü Arslan (88), Sadife Gökdemir (80), Abdülaziz Kırşavoğlu (79), Güler Taner (73), Ayşe Öz (76), Ferşat Bayram (74), Kemal Alsar (79), Asiye Alsar (73), Fehim Ellez (73), Sabire Ellez (71), Kudret Karabulut (72), Vahide Can (70), Hanife Pişkin (72), Mümine Karakaş (73)’ın evlerine gidildi.

GENÇLER KEYİF ALIYOR
Yaşlıları ziyaret edip onlarla sohbet eden gençler, büyüklerin deneyimlerini ve gençlik anılarını dinlemekten büyük keyif aldıklarını belirterek” Yaptığımız ziyaretler hem büyüklerimizi memnun etmekte hem de bizlere farklı yaşamları öğrenerek tecrübe kazandırıyor” dediler. İzmit’in kıdemlileri kendilerinin gençler tarafından ziyaret edilmesinden, hatırlarının sorulmasından çok memnun kaldıklarını belirterek, ziyaret edilmenin, hatırlanmanın ve tecrübelerini paylaşmak konusunda heyecanlı ve istekli gençlerle birlikte hoş vakit geçirmenin kendilerini çok mutlu ettiklerini ifade ederek Belediye Başkanı Dr. Doğan’a teşekkür ettiler.

24 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR