İSU, Kartepe Belediyesi’ni SUÇLADI!

İSU, Kartepe Belediyesi’ni suçladıKartepe ilçesinde yıllardır kanalizasyonu bağlanmayan, yöre halkı tarafından ‘Yalnızlar’ olarak adlandırılan Erdoğan...

BÜYÜT

İSU, Kartepe Belediyesi’ni suçladı
Kartepe ilçesinde yıllardır kanalizasyonu bağlanmayan, yöre halkı tarafından ‘Yalnızlar’ olarak adlandırılan Erdoğan ve Sarı ailelerinin fosseptik şikayetine İSU’dan yanıt geldi. İSU yetkilileri; “Belediye imar yolunu açamadığı için, kanalizasyon bağlanamıyor. İmar yoluna da vatandaş izin vermiyor” dedi

Kentimizin doğası ve temiz havası ile öne çıkan ilçesi Kartepe’de kanalizasyon bağlantıları olmadığı için kendi imkanları ile açtıkları fosseptik çukuruna giderlerini akıtan, bu sebeple pis koku ile hijyenik olmayan bir hayat yaşamak zorunda kalan, bölge halkı tarafından ‘Yalnızlar’ olarak bilinen Erdoğan ve Sarı ailelerinin dramını gündeme getirmiştik. Konuyla ilgili olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Dairesi Genel Müdürlüğü’nden (İSU) yanıt geldi.

AÇIKLAMAYI PERSONEL YAPTI
İSU Basın Yayın Personeli Tuncay Ataman imzası ile yayınlanan yazılı açıklamada topu belediyeye atan İSU aslında belediyenin de bir kabahati bulunmadığını, bütün sorunun vatandaştan kaynaklandığını iddia etti. İSU tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Gazetenizin 29 Ekim Perşembe günü 1. sayfa ve devamı 3. sayfada yeralan ( Köseköyde Ölüm Çukuru ) başlıklı haber yayınlanmıştır.

“KOT FARKI KURTARMADI”
Bahsi geçen bu haber İSU ekipleri tarafından araştırılıp; Kartepe ilçesi Fatih Mahallesi Yalnızlar mevkiinde bulunan iki adet müstakil evin kanalizasyonu kot farkı kurtarmadığı için mevcut kanalizasyon hattı bulunan Nazım Demirci caddesindeki hatta bağlanamamıştır.Evlere 500 metre mesafede bulunan Bağdat Cadde’sindeki Kanalizasyon’a bağlanabilmesi için imar yolunun Belediye tarafından açılması gerekmektedir.

“İMAR YOLUNU VATANDAŞ ENGELLEDİ”
Konu daha önce gündeme gelmiş fakat vatandaş müsaade etmediği için imar yolu açılmamış ve iki evin kanalizasyon bağlantısı yapılamamıştır. Kartepe Belediyesi tarafından imar yolunun açılması durumunda her iki evin de kanalizasyon bağlantısı, Bağdat Cadde’sindeki mevcut kanalizasyon hattına bağlanacaktır.” Vatandaşın imar yolunun açılmasını engellediğini ifade eden İSU yetkililerine ‘Yalnızlar’dan cevap geldi.

“İZİN ALMAK GEREKLİ Mİ?”
İSU tarafından yapılan açıklama sonrasında ulaştığımız Tenzile Sarı; “Biz belediyenin her türlü yatırımına açığız. Herkes elini vicdanına koysun burada dışkı kokusu ile yaşamaktansa bahçemin yarısını dahi veririm. Neden imar yolunu engelleyeyim ki? Evimizin önünde zaten çamur deryası bir yol var, belki bahane ile düzgün bir yolumuz olur. Hem merak ettiğim bir şey var. Belediye imar yolu açmak için vatandaştan izin almak zorunda mı? Gelir, ‘Fosseptiğiniz kokuyor’ der, imar yolunu açar” dedi. Gözler konu ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınan Kartepe Belediyesi’ne çevrildi.

02 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR