Köşker’in Kadınlar Günü Mesajı

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Köşker, Kadınlar Günü’nün kutlandığı...

BÜYÜT

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Köşker, Kadınlar Günü’nün kutlandığı tarihin sembolü olan 8 Mart 1857’nin kadınlara yönelik ayrımcılık, sömürü ve şiddetin zirveye çıktığı çok trajedik, ibret verici bir tarih olduğunu belirterek, “Kadınlarımıza yönelik her tür ayrımcılık insan merkezli bir yaklaşım yerine, cinsiyet merkezli bir yaklaşımdan kaynaklanır” dedi.
Kadınların doğumdan ölüme kadar insan hayatının her safhasında belirleyici bir rol ve etkiye sahip olduğunu vurgulayan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, mesajında şu görüşlere yer verdi:
“Sevginin, şefkatin, fedakarlık ve sabrın simgesi olan kadınlarımız en değerli, en yüce varlıklarımızdır. Hepimizin, her insanın üzerinde bir kadın emeği var. Hepimizin ilk öğretmeni kadınlarımızdır, annelerimizdir. Bizim kültürümüzde, medeniyetimizde, dinimizde ayrımcılığın hiçbir çeşidine yer yoktur. Kadınlarımıza yönelik her tür ayrımcılık çağdışılıktır, medeniyetsizliktir.”
Gebze’de kadınların sosyal ve kültürel hayata katılımlarını artırmak için başta GESMEK kursları ve Mutlu Aile Mutlu Çocuk Seminerleri olmak üzere önemli çalışmalara imza attıklarını kaydeden Başkan Köşker, “Kadınlarımızla ilgili yeni projeleri yakın dönemde hayata geçireceğiz. Kadınlarımızın, annelerimizin gerek aile hayatında, gerekse sosyal ve kültürel hayatta daha etkin olmalarını sağlayacak adımlar atacağız. Kadınlarımızın desteklenmesi demek, ailenin, toplumumuzun ve milletimizin güçlenmesi demektir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tüm kadınlarımıza minnet ve şükran duygularımı ifade ediyor, kadınlara karşı her türlü ayrımcılığın sona ermesi dileğiyle Kadınlar Gününüzü kutluyorum” dedi.

07 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR