Akar’dan muhtarlara ziyaret

Önceki gün, Yuvam Akarca Cumhuriyet Mahalle Muhtar'ı Sevgi Koyun, Topçular Mahallesi Muhtar'ı Nazhanım Yazar, Yahyakaptan mahalle Muhtar'ı Ahmet Mirza...

BÜYÜT

Önceki gün, Yuvam Akarca Cumhuriyet Mahalle Muhtar'ı Sevgi Koyun, Topçular Mahallesi Muhtar'ı Nazhanım Yazar, Yahyakaptan mahalle Muhtar'ı Ahmet Mirzaoğlu ve İzmit Yuvam Akarca Fevzi Çakmak Mahalle Muhtar'ı Fatma Keskin'i ziyaret eden Akar mahallelerin ve muhtarların sorunlarını diledi.

 

DEMOKRASİNİN EN BÜYÜK ÖRNEKLERİ

İlk ziyaretini Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Sevgi Koyun’a gerçekleştiren Akar yapmış olduğu konuşmada, Muhtarların demokrasinin yaşam biçimine dönüşmesinin en önemli noktalarından biri olduğunu belirtti. Akar, Muhtarlar Cumhuriyet yönetim şeklinin yereldeki en küçük örneği ancak demokrasiyi temsilen en büyük örneğidir, muhtarlarımız her ne kadar belirli bir siyasi görüşleri olsa da mahallesinde ve köyünde siyasete bakmadan görev yaparlar dedi.

 

Ziyaretinden dolayı Akar’a teşekkür eden Sevgi Koyun “Mahallemizdeki sorunların çözümü için elimizden geleni yapıyoruz, yerel yönetimle temaslar kurup vatandaşlarımızın istek ve şikâyetlerini iletiyoruz, çünkü bu mahalle hepimizin birlikte yaşıyoruz ve hep birlikte sahip çıkacağız” dedi.

 

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN TEK ADRES CHP

Daha sonra Topçular Mahallesi Muhtarı Naz Hanım Yazar’ı ziyaret den Akar, “Milletvekili seçildiğim gün tüm muhtarlarımıza mektup yazarak sorunlarını bizlere iletmelerini istedim, tüm muhtarlarımızı telefonla da arayarak sorunlarını dinledim. Kendilerinden gelen talep doğrultusun da meclise Kanun Teklifi verdim. AKP iktidarı bu teklifleri görüşmeden reddederken çıkardıkları Büyükşehir Yasası ile köyleri yok saydı, ancak 8 Haziran da CHP iktidarın da vermiş olduğum bu teklif de yasalaşacaktır” dedi.

 

Son ziyaretini Yahya Kaptan Mahallesi Muhtarı Ahmet Mirazoğlu’ya yapan Akar, konteynır da hizmet vermesine değinerek “Bunların çözümü için Kanun Teklifleri verdik ancak AKP’nin çıkardığı yasalar sadece yandaşları olduğu için maalesef sorunlar devam ediyor” dedi.

19 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR