Işık, Kartepe’de sağlık yatırımlarını anlattı

Kartepe Emek Mahallesi’nde cami cemaatiyle bir araya gelen AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, ilimizde gerçekleştirilen sağlık yatırımlarını vatanda...

BÜYÜT

Kartepe Emek Mahallesi’nde cami cemaatiyle bir araya gelen AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, ilimizde gerçekleştirilen sağlık yatırımlarını vatandaşlarla paylaştı.

AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz ve Emek Mahalle Muhtarı Mevlüt İnan ile birlikte Emek Camii cemaatiyle buluştu. Cemaatin, sağlık konusundaki soruları ile ilgili geniş bilgi aktaran Işık, “Kocaali’de iktidar olduğumuz dönemde sağlık alanında çok önemli yatırımlar yapıldı. Kocaeli Devlet Hastanesi’ne yeni bir bina yapımı için süreci başlattık. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Orman Bakanlığı’na lojman yapımını ihale etti. Lojmanlar bitince hastanenin yanındaki alanı boşalttığında buraya 200 yataklı hastane yapılacak. Bu hastane yeri ile ilgili ihale hazırlıkları ise hala devam ediyor” dedi.

KANDIRA’YA HASTANE
Işık, “Öte yandan Kandıra’ya yapılması düşünülen yeni bir hastane söz konusu. 50 yataklı bu hastane TOKİ tarafından ihale edildi. Gebze Fatih Devlet Hastanesi’ne, yeni 400 yataklı bölüm için ihale işlemleri için TOKİ’deki süreç devam ediyor. Derince Araştırma Hastanesi’nin de büyütülmesi yönündeki çalışmalarımız sürüyor. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı ile yaptığımız görüşmeler sonrası Kocaeli’de hekim sayısının artırılması yönünde çalışma içindeyiz. Tüm bu girişimler ile Kocaeli’deki sağlık alanında yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor” diye konuştu.

06 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR