Taner Yıldız yarın Gebze’de

    Avrupa’nın lider enerji şirketlerinden CEZ Grup’un oluşturduğu AKCEZ ortak girişimi bünyesinde hizmet veren SEDAŞ, 2012 yılında başladığı SCADA...

 

 

Avrupa’nın lider enerji şirketlerinden CEZ Grup’un oluşturduğu AKCEZ ortak girişimi bünyesinde hizmet veren SEDAŞ, 2012 yılında başladığı SCADA projesinin Kocaeli ve Gebze ayağında elektrik şebekesinin orta gerilim seviyesindeki yatırımlarını ve SCADA kumanda merkezi yapımını tamamladı.

2015’TE TAMAMLANACAK

Şebeke işletimi ve yönetiminde büyük bir yeniliğe adım atılan SACADA/DMS Projesi ile enerji kesintileri anında görülebilecek ve kesintilere daha hızlı müdahale edilebilecek. Kocaeli ve Gebze’de tamamlanan projenin tüm hızıyla devam eden Sakarya, Bolu ve Düzce ayağında da projenin 2015 yılında tamamlanması ve işletime alınması hedefleniyor.

YILDIZ KATILACAK

Konu hakkında açıklama yapan SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, elektrik dağıtım faaliyetinde orta gerilim seviyesinde enerjinin uzaktan izlenebilmesini ve kesintilerin anında görülerek müdahale edilmesini sağlayacak olan SCADA projesinde gelinen noktanın memnuniyet verici olduğunu belirterek, “SCADA açılışını 25 Nisan Cuma günü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Taner Yıldız’ın katılımıyla Gebze’de gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

24 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR