Karaosmanoğlu: “Metro devlet projesi olmalı”

KSO’nun Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlemiş olduğu Bölge Toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan İbrahim Karaosmanoğlu,...

BÜYÜT

KSO’nun Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlemiş olduğu Bölge Toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan İbrahim Karaosmanoğlu, metronun tam bir devlet projesi haline gelmesi gerektiğine dikkat çekerek,”Yerin altını mutlaka kullanacağız, çare metro” dedi

Kocaeli Sanayi Odası’na bağlı üye firmaların bölgesel sorunlarını yerinde çözmek amacıyla Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Bölge Toplantısı KSO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, sanayi kuruluşları ve bölge belediyeleri ile yerel idarelerin yetkilileri geniş katılım gösterdi.

“SORUNLARIMIZ VAR”
Açılış konuşmasını gerçekleştiren KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, 2010 yılından bu yana bölge toplantılarının dördüncüsünü gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, “Amacımız yerel idarelerin yetkilileri ve hizmet veren birimleri ile karşılıklı olarak üyemiz firmaların yerel sorunlarını çözebilecekleri ortamı sağlamak. Ulaşım, alt yapı eksiklikleri ve yollardaki bozukluklardan ileri gelen sorunlarımız var. İlimizdeki kavşaklar yetersiz kalıyor ve iyileştirilmesi, yenilerinin açılması gerekiyor. Otoyollardaki OSB bağlantıları yetersiz” dedi.

YÜKSEK MALİYETLER
Çevre yatırımlarının yüksek maliyetli yatırımlar olduğunu ekleyerek sözlerini sürdüren Zeytinoğlu,”Bu noktada yerel idarelerin destekleri büyük önem arz etmektedir. Büyükşehir Belediyemizle düzenlediğimiz toplantılarla bilgi akışını, fikir alışverişini sağlayarak sorunları giderebileceğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“KAMU HİZMETLERİNDE YETERSİZİZ”
Zeytinoğlu’ndan sonra söz alan İbrahim Karaosmanoğlu, “Üreticilerimizin yanında olduk. 8 yıl önce buralardan 5 yüz araç geçerken şimdi ise 5-10 bin arasında araç geçiyor. Bunun yarısı bizim yarısı da sanayicilerimizin sayesinde oldu. Kamu hizmetlerinde maalesef yetersiziz. Mesafeyi kapatsak da gerideyiz. Kocaeli’ye ne kadar çok kavşak yapsak da yeterli olmaz. Çünkü buranın yükü ağır. Üretim yaparken çevreyi de düşünen sanayicilerimize ihtiyacımız var. Sanayicilerden isteğim çevreye karşı daha duyarlı olmaları” şeklinde konuştu.

D-10 KORİDOR PROJESİ
Konuşmalar sonrası ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa Altay Kocaeli Sanayi Bölgeleri Ulaşım Projeleri konulu bir sunum gerçekleştirdi. Yapımı planlanan Gebze OSB Şekerpınar geri dönüşümlü kavşağı, yapımı tamamlanan ve maliyeti için 1 trilyonu geçen masraf harcanan Gebze OSB Mutlu Kent Kavşakları, devam eden Dilovası OSB ana ulaşım yolları hakkında bilgi verdi. Karayollarının onayını verdiği D-10 Koridor Projesi’nin ise çok önemli bir proje olduğunu kaydeden İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu projenin açılışını 1-2 ay içerisinde gerçekleştireceğiz. Böylece sanayiciler bölgeye rahtça girip çıkabilecek” dedi.

11 Eylül 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR