Seymenli küçük bilim adamlarından büyük projeler

Özel Seymen İlköğretim Okulu Geleneksel Anasınıfları Bilim Şenliği’nin üçüncüsü yapıldı. Laboratuvar öğretmenleri Sibel Akıncı ve sınıf öğretmenleri ö...

BÜYÜT

Özel Seymen İlköğretim Okulu Geleneksel Anasınıfları Bilim Şenliği’nin üçüncüsü yapıldı. Laboratuvar öğretmenleri Sibel Akıncı ve sınıf öğretmenleri önderliğinde minik elleriyle projelerini hazırlayan öğrenciler proje sunumlarıyla da anne ve babalarının takdirini kazandı.

Özel Seymen İlköğretim Okulu Geleneksel Anasınıfları Bilim Şenliği’nin üçüncüsü coşkuyla kutlandı. Etkinliğe minik elleriyle hazırladıkları projeleriyle katılan minikler, büyük heyecan yaşadı. Velilerin de dahil olduğu etkinlikte ebeveynler çocukları ile deneyler yaparken, okul koridorlarında sergilenen bilim konulu resim ve çeşitli çalışmaları da hayranlıkla izlediler.

İNGİLİZCE SUNUM YAPILDI
Özel Seymen İlköğretim Okulu Müdürü Renan Kıran, “Kurumumuzun misyonu düşünen ve araştıran insanlar yetiştirmektir. Kurumumuzda anasınıflarından itibaren laboratuvar dersi verilmektedir. Öğrencilerimiz bu sayede Türkiye çapında düzenlenen bilimsel olimpiyatlarda dereceler elde etmişlerdir” dedi. Etkinlikte öğrenciler, projelerinin yanı sıra İngilizce öğretmenleri Melike Akaya, ve Almanca öğretmenleri Emine Bakkal önderliğinde sene başından beri hazırladıkları yabancı dil aktivitelerini de velilere anlattı.

BİLİM ŞENLİĞİ MAYISTA
Müzik öğretmeni Pınar Bircan eşliğinde hazırladıkları uzay ve roket adlı şarkıları da seslendiren öğrenciler büyük alkış aldı. Şenliğe Kurucu Vekili Hamiyet Satı, İlköğretim Okulu Müdürü Renan Kıran, sınıf öğretmenleri Mehtap Özgerel, Sibel Sezgin, Nevin Kolaylı, Melek Kurt, Hande Kurt, Melike Keskin ve veliler katıldı. Renan Kıran ilköğretim ve lise öğrencilerinin derslerde gördükleri bilgileri becerileriyle buluşturup, zaman zaman hayallerini de zorlayarak her sene düzenledikleri bilim şenliğinin de, mayıs ayında yapılacağını ifade etti.

26 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR