Koç“Kocaeli, sanayinin göz bebeği”

      Kocaeli Sanayi Odası’nın (KSO) temmuz ayı meclis toplantısı dün KSO toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda Koç Holding Yönetim Kurulu Ü...

 

 

 

Kocaeli Sanayi Odası’nın (KSO) temmuz ayı meclis toplantısı dün KSO toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Erkut, Koç Holding Baş Ekonomisti Ahmet Çimenoğlu, Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen ve sanayici, işadamları hazır bulundu.

 

87 İŞLETME ÜYEMİZ

Faaliyet raporunu okumak üzere söz alan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, katılımcılara hoş geldiniz diyerek, “Kocaeli, Türkiye’nin en büyük beş sanayi kuruluşunun birinin yerleşik olduğu bir il. Geçen ay açıklanan 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde 87 işletme odamızın üyesi. İlk 10 en büyük işletme içerisinde üç üyemiz bulunuyor” şeklinde konuştu.

 

KONUMUNU KORUYAN FİRMALAR

Üç üyenin de TÜPRAŞ, Ford ve Aygaz olmak üzere Koç grubunun firmaları olduğunu kaydeden Zeytinoğlu, “Türkiye’nin en büyük işletmesi TÜPRAŞ ve ikinci büyük işletmesi Ford ile birlikte onuncu sıradaki Aygaz son üç yıldır konumunu koruyan firmalarımız. Bu başarıdan ötürü sizi kutluyoruz” dedi.

 

SADECE BÜYÜYOR

Ardından söz alan Ahmet Çimenoğlu, gelişmiş ülkelerdeki ekonomik aktivitelerin toparlandığını belirterek, “Bütçeyi sıkı tutmalıyız” şeklinde konuştu. Toplantı sonunda konuşan Ali Koç ise, “Kocaeli, sadece Koç Holding için değil Türkiye için çok önemli. Sanayinin göz bebeği. Kocaeli rakamsal önümden daha büyük bir önem taşıyor. Birçok büyük şirket Kocaeli’yi ayrı tutuyor. Ford son 13 senedir sadece büyüyor. Hedeflerimizin çok üstünde performans sağladı. TÜPRAŞ da çok ciddi yatırımlar yapıyor” dedi.

 

1 MİLYAR DOLARLIK KATKI

TÜPRAŞ’ın Ford ile benzer şekilde yatırımlar yaptığını ekleyen Koç, “Fuel Oil projesi 2015 başı itibariyle hayata geçecek. Proje Türkiye’nin cari açığına 1 milyar dolarlık katkı sağlayacak. Kocaeli Sanayi Odası’na yaptıkları için çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Bir dahaki toplantının ise 13 Ağustos tarihinde yapılmasına karar verildi. 

09 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR