“Araplara nasihat, İsrail’e kalkan”

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, AKP hükümetini İsrail politikasını eleştirdiCHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Türkiye’nin İsrail ile yaşadığı sorunla ilgili...

BÜYÜT

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, AKP hükümetini İsrail politikasını eleştirdi
CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Türkiye’nin İsrail ile yaşadığı sorunla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Kuşkan, “ İsrail Kalkanı’na evet diyen AKP Hükümeti suçunu örtbas etmeye çalıştı. Ama, ABD’li yetkililerin yalanlanmayan açıklamaları gerçeği gözler önüne serdi. Hükümet suçüstü yakalanmıştır. Perdenin önünde İsrail’le sözüm ona didişen hükümet, perde arkasında Türkiye’yi İsrail’e kalkan yapmıştır. Bu projenin tek patronu ABD’dir. Bu radar sistemi İran’dan gelebilecek füze saldırılarına karşı İsrail’i koruyacaktır. Malatya’ya kurulacak sistemin paraleli İsrail’in elindedir” dedi. 
 
HALK ALDATILDI
İsrail sadece İran’dan değil, Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğusundan havalanacak kuşu bile oturduğu yerden izleyebilecektir diyen Kuşkan, “ 9 yurttaşımızı hunharca katleden ve karşılığında özür bile dilemeyen bir ülke için verilen bu tavizin karşılığında hiçbir şey alınmamıştır. ABD’li yetkililerin açıkça ifade ettiği ve AKP Hükümeti tarafından yalanlanmayan bu gerçekler göstermektedir ki:
-Başbakan Erdoğan Türk halkını aldatmıştır.
-Mavi Marmara gemisinde katledilen yurttaşlarımızın acılı aileleri aldatılmıştır.
-Türkiye’nin İsrail’e haddini bildireceğini zanneden Filistin ve Gazze halkı aldatılmıştır.
-Sürecin sonunda Arapların payına nasihat, İsrail’in payına güvenlik kalkanı düşmüştür.” açıklamasında bulundu.
 
SİLAHLANMA YARIŞI
Başkan Kuşkan, “Bunun adı füze kalkanı değil “İsrail kalkanı”dır. Projenin Türkiye’nin güvenliğine hiçbir katkısı yoktur. Tam tersi bu proje, İran ve Rusya ile Türkiye’yi karşı karşıya getirmektedir. Bu ise söz konusu ülkeleri yeni bir silahlanma yarışına sokacaktır. Sayın Tayyip Erdoğan, İsrail Devletine sunduğu bu değerli hizmetten dolayı Yahudi lobisinden ikinci bir “Davut boynuzu” ödülü almaya hak kazanmıştır. Öte yandan, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Afrika seyahatinin reklam şirketleri eliyle yürütülen bir kampanya olduğu ortaya çıkmıştır.” Dedi.

21 Eylül 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR