Pirelli’nin Gezici Eğitim Aracı, hedefini büyüttü

Premium lastik segmentinin lideri Pirelli'nin Gezici Eğitim Aracı, 2015 yılında da lastik satış noktalarını ve tüketicileri bilgilendirmeye devam ediy...

Premium lastik segmentinin lideri Pirelli'nin Gezici Eğitim Aracı, 2015 yılında da lastik satış noktalarını ve tüketicileri bilgilendirmeye devam ediyor. 2014 yılında 33 ilde toplam 176 eğitim ile bin 76 kişinin eğitimine katkı sağlayan Pirelli Gezici Eğitim Aracı, bu sene 38 ilde ve 216 noktada bin 500'den fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor.

 

“LASTİK GÜVENLİK AÇISINDAN ÖNEMLİ”

Lastiklerin aracın yerle temas eden tek noktalan olduğunu ve bu nedenle güvenlik açısından büyük önem taşıdığını belirten Pirelli Türkiye Ticaret Direktörü Livio Magni, lastiklerin güvenlik ve yakıt tüketimine etkisi, uygun lastik kullanımı, lastik hava basıncı ve diş derinliği gibi konularda bilgilendirme çalışmalarına 2015 yılında da devam edeceklerini söyledi.

 

2013 YILINDA HAYATA GEÇTİ

Pirelli Türkiye, 2013 yılında hayata geçirdiği ve bin 600'den fazla kişinin güvenlik ve yakıt tüketimi gibi konularda eğitimlere katıldığı Gezici Eğitim Aracı projesi, bireysel kullanıcılara ve satış noktalarına ulaşarak bilgilendirmeyi amaçlıyor. Gezici Eğitim Aracı, bu yıl 38 ilde ve 216 noktada bin 500'den fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor.

 

SERVİSLERE ULAŞILIYOR

Pirelli Gezici Eğitim Aracı ile Pirelli Yetkili Satıcıları dışındaki çok markalı satış noktalarına ve oto servislerine de ulaşılarak Pirelli'nin ürünleri, Yola Devam ve Tyrelife lastik sigortası gibi hizmetleriyle ilgili de bilgi veriliyor. Konu hakkında açıklama yapan Livio Magni, “Bilinçlendirme projemize 2015 yılında hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

 

TÜKETİCİ BİLİNCİ ARTIRILACAK

Rekabet koşullarında iyi lokasyona sahip, işinin uzmanı, tüketiciye kaliteli servis hizmeti veren ve perakende gücü yüksek satış noktalarının önemli olduğunu belirten Magni, Gezici Eğitim Aracı projesiyle satış noktalarının ve bu sayede ulaşılan tüketicilerin bilincini artırmaya devam edeceklerini söyledi. Magni, “Tüketicilerimiz lastik tercihlerini yaparken fiyatın yanı sıra ürün kalitesini de göz önünde bulunduruyorlar. Aynı şekilde mevsimine uygun lastik kullanımlarına da dikkat etmeye çalışıyorlar. Ancak bu bilinç henüz istediğimiz seviyelere ulaşmış değil. Gezici Eğitim Aracı projemizle bu sıkıntılara dikkat çekiyor ve tüketicilerimizle en önemli buluşma noktamız olan bayilerimizin eğitimlerine önemli yatırımlar yapıyoruz” şeklinde konuştu.

 

DOĞRU LASTİK KULLANIMI HAKKINDA BİLGİ

Livio Magni, açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Verilen eğitimlerle hem bayilerimizi hem de ulaştığımız tüketicileri, lastiklerin güvenliğe ve yakıt tüketimine etkisi, mevsime uygun lastik kullanımı, lastik hava basıncı, diş derinliği ile doğru lastik kullanımının çevre ve ekonomiye etkilerinin azaltılmasıyla ilgili konularda bilinçlendiriyoruz” dedi.

29 Ağustos 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR