Sokak hayvanları daha güçlü korunacak

Yerel Hayvan Koruma Gönüllüleri olan Gülşen Doru, Yeliz Bakkaloğlu, Feride Boztuna, Ayten Ömüroğlu, Oya Ketenci, Nevin Helvacı, Nebahat Özdemir, Kadi...

Yerel Hayvan Koruma Gönüllüleri olan Gülşen Doru, Yeliz Bakkaloğlu, Feride Boztuna, Ayten Ömüroğlu, Oya Ketenci, Nevin Helvacı, Nebahat Özdemir, Kadir Arzoğlu ve Ayten Ömüroğlu Belediye Başkanı İsmail Baran’ı ziyaret etti.

 

FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPILDI

Körfez bölgesinde bulunan kedi ve köpekler başta olmak üzere sahipsiz hayvanların bakılması, aşılanması, kulak küpelerinin takılması ve kayıtlarının genel olarak eksiksiz bir şekilde tutulması için çalışmalarını sürdüren Yerel Hayvan Koruma Gönüllüleri Başkan Baran’dan tam destek aldı.  Bölgedeki hayvanların bakımlarının yanı sıra soğuk havaların yaklaşmasıyla yiyecek bulmalarının zor olacağı göz önüne alınarak gönüllüler, Başkan Baran ile karşılıklı fikir alışverişi yaptı. Körfez’de bulunan yemek fabrikaları ile anlaşma sağlanarak her gün düzenli olarak sokak hayvanlarına yeteri kadar yemek çıkacağı görüşünü savunan Yerel Hayvan Koruma Gönüllüleri bu konuyla ilgili Başkan Baran’dan hassasiyet istediler.

 

YEREL HAYVAN KORUMA GÖNÜLLÜSÜ NEDİR?

Yerel hayvan koruma görevlileri, bölge ve mahallerindeki, öncelikle köpekler ve kediler olmak üzere, sahipsiz hayvanların bakımları, aşılarının yapılması, aşılı hayvanların markalanması ve kayıtlarının tutulmasının sağlanması, kısırlaştırılması, saldırgan olanların eğitilmesi ve sahiplendirilmelerinin yapılması için yerel yönetimler tarafından kurulan hayvan bakımevlerine gönderilmesi gibi yapılan tüm faaliyetleri yerel yönetimler ile eşgüdümlü olarak yaparlar.

 

“OLUŞUMUNUZU CANI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUZ”

Körfez’de hayvan barınaklarının kurulacağını da belirten Başkan Baran, “Bu işe gönül veren siz değerli kardeşlerimizi gönülden tebrik ediyorum. İstek ve taleplerinizi can kulağı ile dinledim. Daha önceden de hep beraber bazı toplantılar gerçekleştirdik. Orada da söylediğimiz gibi yerel bir hareket olan bu oluşumu canı gönülden destekliyorum. Sizler tam anlamıyla çalışmalarınızla hayırlı bir işe öncülük ediyorsunuz. Bizlerde bu hayırlı işe vesile olmak tabi ki isteriz.

Kısa süre içerisinde çalışmaları hayata geçirip, örnek bir belediye olan ilçemiz bu konuda da diğer belediyelere örnek olacak” dedi.

so.jpg

14 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR