“Üç fidan” Gebze’de de anıldı

CHP Gebze İlçe Gençlik Kolları, üyeleri önceki akşam parti binasında düzenlediği etkinlikle Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı andı.CHP Gebze...

BÜYÜT

CHP Gebze İlçe Gençlik Kolları, üyeleri önceki akşam parti binasında düzenlediği etkinlikle Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı andı.

CHP Gebze İlçe Gençlik Kolları Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın darağacında katledilişinin 39’uncu yıldönümünde bir anma etkinliği gerçekleştirdi. Konferans salonu anma programı nedeniyle hınca hınç dolarken, çok sayıda davetli programı merdiven boşluklarından takip etmek zorunda kaldı. Parti binasında düzenlenen anma programının açılış konuşmasını yapan CHP Gebze Gençlik Kolları Başkanı Erol Avcı, Denizler’in onurlu mücadelesinin bugünkü gençliğe örnek olduğunu belirterek “Biz Gebze’de büyümek çoğalmak, iktidar olmak ve Türkiye’yi Mustafa Kemal’in işaret ettiği çağdaş medeniyet seviyesine ulaştırmak istiyoruz. 2011’in 12 Haziran’ı Türkiye için yeni bir dönüm noktası olmalı. Halkın iktidarı kurulmalı. Bunun için hep birlikte çok çalışmalıyız. Denizleri unutmadık ve unutturmayacağız” diye konuştu.

BAĞIMSIZLIK MEŞALESİ
Avcı sözlerine şöyle devam etti: “24 yaşında kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum” diyen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının bu onurlu duruşu karşısında, saygıyla eğiliyoruz. Onları bir kez daha bağımsızlık meşalesi olarak, emperyalizme ve faşizme karşı devrimci duygu ve düşüncelerle anıyor ve fikirlerini sonsuza dek yaşatacağımızın bilinmesini istiyoruz.” Avcı’nın konuşmasının ardından CHP Kocaeli Milletvekili adayları M. Hilal Kaplan ve Tahsin Tarhan’da birer konuşma yaptı.

09 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR