İZMİT ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ'İNDE MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI

İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine okul idaresi, öğretmenler, okul aile birliği üyeleri, öğrenciler ve aileleri...

BÜYÜT

İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine okul idaresi, öğretmenler, okul aile birliği üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Diploma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Program sunuculuğunu 12-A sınıfından Esra MUTLU ve Talha Recep KARA’nın yaptığı program 12-A sınıfı öğrencilerinden Mehmet Ali ŞENTÜRK’ün Kur'an-Kerim okuması ile devam etti. İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesinin 38. Dönem diploma töreninde 310 öğrenciye diplomaları sınıf öğretmenlerince sahneye tek tek davet edilerek verildi.
Diplomalar verildikten sonra 2011-2012 Eğitim yılının okul birincileri sahneye davet edildi. Okulun Anadolu kısmı birincisi 12-E sınıfı öğrencisi Hilal ÇAKIM olurken, düzlerde 12-B sınıfından Büşra Sümeyye KURT oldu.
Törende Anadolu kısmı okul birincisi 12-E sınıfı öğrencisi Hilal ÇAKIM’da kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında “ Okulumuz başarısında büyük emeği olan okul müdürümüze, idarecilerimize, öğretmenlerime ve okulda ve eğitim almamızda emeği geçen herkese teşekkür ederim. 4 yıl önce sınavlarda iyi bir puan almama rağmen İmam-Hatip Lisesini isteyerek seçtim ve severek okudum. Hayatım boyunca her zaman bir İmam Hatip Liseli olmakla gurur duyacağım” dedi..
38 Dönem Mezuniyet Töreni ile ilgili görüşlerini aldığımız Okul Müdürü Muhterem AKTAŞ “Mezun olacak öğrencilerimizin mezuniyet sevincini paylaşıyoruz. Yaklaşık 12-13 yıllık bir eğitim sürecinin sonunda başta öğretmenlerimizin ve ailelerimizin yıllarca süren emekleri ve öğrencilerimizin çabaları neticesinde Orta Öğretim aşamasının tamamlanmasıyla birlikte, öğrencilerimizin bir kısmı belki hemen çalışma hayatına atılacaklar. Bir kısmı da Üniversite eğitimine devam edecek ve şüphesiz bu topluma, bu millete hizmetin bir köşesinden er ya da geç tutacaklar. Memleketin geleceği gençlerin olduğuna göre onlar donanımlarıyla, aldıkları eğitimle, yetenekleriyle, gayretleriyle bu gelecek diye tabir ettiğimiz imkan ve fırsatlara, değerlere sırasıyla sahip olacaklar. İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi elde ettiği başarılarla, öğretmen ve öğrencileri ile her zaman Kocaeli'nin ve ülkemizin gurur kaynağı olmuştur " şeklinde konuştu.
İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi her sene olduğu gibi bu sene de başarılı öğrencilerini Umre ile ödüllendirdi. Okul birincilerini, Hafızlık, K.Kerim-i ve Ezanı Güzel Okuma, Arapça, İngilizce, Siyer, Fıkıh gibi yarışmalarda derece giren 25 öğrenciyi Temmuz ayı başında İmam Hatip Lisesi kafilesi ile birlikte umreye gönderecek.

13 Haziran 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR