Gölcük, kaplıca kenti olacak

Gölcük Yazlık’ta bulunan 700 hektarlık alan, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Sağlık Termal Projesi alanı olarak belirlendi. Bu alanda gerçekleşt...

BÜYÜT

Gölcük Yazlık’ta bulunan 700 hektarlık alan, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Sağlık Termal Projesi alanı olarak belirlendi. Bu alanda gerçekleştirilecek termal projesi için Ocak ayında ihale açılması beklenirken Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Bu proje, bölge halkına istihdam sağlayacak” dedi

Gölcük Yazlık’ta bulunan 700 hektarlık alanın, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Sağlık Termal Projesi alanı olarak belirlenmesi üzerine bu alana kurulması planlanan Ilıca Kurtarma Kazısı Projesi için, “Bu proje, bölgeye canlılık getirecek ve büyük bir iş istihdamı sağlayacak” diyen Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Ilıca Projesi, beni çok heyecanlandırdığı gibi bölge halkıda çalışmanın sonucunu heyecan içerisinde beklemeye başladı” dedi.

‘BU İHALE ÖZEL MÜTEŞEBBİSLERİN İŞİ’
Yapılan çalışmaları yerinde görmek üzere Yazlık alanına inceleme gezisi gerçekleştiren Başkan Ellibeş’e Genel Koordinatör Nihat Abiş ve Yardımcısı Kemal Kahraman da eşlik etti. “Turizm Bakanlığı tarafından açılacak olan otel ihaleleri, Gölcük Belediyesi’ni yani bizleri bağlamıyor. Gerçekleştirilecek olan ihale, özel müteşebbislerin işi”

ILICA SUYUNU PARAYLA ALACAKLAR
“Buraya kurulacak olan oteller, Ilıca suyunu parayla alacaklar ve günlük 9 bin yatak kapasitesine yetecek kadar sıcaklığı 32 ila 36 derece arasında değişen suyunuz var”

10 DÖNÜM ALANI KAPSAYACAK
“Yazlık Ilıca Projesi’nin hayata geçmesi birinci hedefimizdir. Bu bölge ile alakalı ikinci ve bizler için daha da önemli olan ikinci hedefimizde bu projenin 10 dönümlük bir alanı kaplayacak olması ve bu alana yapılacak olan işlerdir”

ALANDA YOK YOK
“Bunları biraz açacak olursak, mesela günü birlikçi vatandaşların rahatla faydalanabileceği bu alana, bay ve bayanların ayrı ayrı kullanabilecekleri termal havuzlar, içinde her türlü konforun olacağı aile odaları, çamur banyoları, fıtness alanları ve salonları, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları yapılabilir”

İHALE, OCAK AYINDA
“Bölge, Arkeolojik Sit Alanı içinde olduğundan tüm bahsettiğimiz bu çalışmaların yapılabilmesi için, Kültür ve Tabiat Varlıkları Kurulu’na projemizi onaylattık ve proje nihayet ihale aşamasına geldi. İnşallah 2012 yılı Ocak ayının 2. haftası bu projemizi ihaleye açacak ve ardından kazmayı vuracağız” dedi.

16 Aralık 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR