CHP’de delege seçimleri BUGÜN BAŞLIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) kongre sürecinin ilk etabı olan delege seçimleri bugün başlıyor. Toplam 12 ilçede 2 bin 545 delege belirleyecek olan...

BÜYÜT

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) kongre sürecinin ilk etabı olan delege seçimleri bugün başlıyor. Toplam 12 ilçede 2 bin 545 delege belirleyecek olan CHP’de süreç 19 Şubat’a kadar devam edecek. Delegelerin belirlenmesinin ardından 31 Mart tarihinde ilçe kongreleri başlayacak ve 13 Mayıs tarihine kadar sürecek. İlçe kongrelerinde belirlenecek olan il delegeleri ile de 2 Haziran-8 Temmuz tarihleri arasında il kongresi gerçekleştirilecek.

400 DELEGE BELİRLENECEK
Bugün İzmit ilçe örgütünde başlayacak olan seçim sürecinde 52 mahalle ve 50 köyde toplam 400 delege belirlenecek. İzmit ilçe örgütünün seçim takvimini diğer ilçelerde yapılacak olan delege seçimleri izleyecek. İzmit ilçe örgütünde seçimler 29 Ocak tarihinde sona erecek. Bugün 24 mahallede başlayacak olan seçim süreci 22, 26, 27, 28 Ocak’ta devam edecek. Süreç 29 Ocak'ta 52 mahalle ve 50 köyün delegelerinin belirlenmesiyle son bulacak.

SAAT 10.00’DA BAŞLAYACAK
İzmit ilçe örgütüne yakın mahallerin ilçe binasında diğer mahalle ve köylerin ise yerinde yapılacak seçimlerle delegelerini belirleyeceğini söyleyen ve ilçe başkanlığına yeniden aday olup olmadığını birkaç gün içinde açıklaması beklenen ilçe başkanı Ömer Hazer, delege seçimlerinin en şeffaf şekilde yapılacağını belirtti. Bugün başlayacak olan seçim sürecinde ilçe binasında seçimi yapılacak mahalleler şöyle; Kemalpaşa, Hacıhasan, Tepecik, Hacıhızır, Çukurbağ, Veliahmet, Karabaş, Ömerağa ve Cedit. Geriye kalan 24 mahalle ise mahalle temsilciliklerinde seçim sürecini geçirecek. İzmit ilçe örgütünde seçimler saat 10.00’da başlayacak. Mahalle temsilciliklerinde ise süreç 16.00- 18.00 saatleri arasında yapılacak seçimlerle sonlanacak.

21 Ocak 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR