Karaosmanoğlu yine ağzını bozdu

    AKP’de ilçe belediye başkan adaylarının açıklanmasının ardından tepkiler gelmeye başladı. Partinin Kandıra’da yeniden aday göstermediği mevcut baş...

 

 

AKP’de ilçe belediye başkan adaylarının açıklanmasının ardından tepkiler gelmeye başladı. Partinin Kandıra’da yeniden aday göstermediği mevcut başkan Cengiz Kan taraftarları, önceki gece ilçe binasına giderek tepkilerini dile getirdiler. Bina önünde toplanan öfkeli kalabalık özellikle il başkanı Mahmut Civelek aleyhine sloganlar attı. Adayların belirlendiği gece belediye önünde toplanan kalabalık Cengiz Kan’ı geri istediklerini söyledi.

 

EYLEM GECEDEN BAŞLADI

Gece başlayan eylem dün sabah da devam etti. bu kez belediye hizmet binası önünde toplanan kalabalık yeniden Cengiz Kan lehine slogan atmaya başladı. Köylerde oldukça güçlü sayılan Cengiz Kan’ın bu durum karşısındaki tutumu ise merakla bekleniyor.

 

CİVELEK YUHALANDI

Yakalarına Cengiz Kan’ın fotoğrafını takan partililer “Kandırıldık” diye bağırmaya başladı. Bu arada yaşananların ardından AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ile Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da ilçeye gitti. ancak öfkeli kalabalıktan ikili de nasibini aldı. İkili, AKP’lilerin yuhalamaları ve arasında belediye binasına çıkarak Cengiz Kan ile görüştü.

 

CENGİZ KAN NE DEDİ

Bu arada konu hakkında açıklama yapan Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, “Bu vatandaşın talebidir. Ben partimin neferiyim. Verilen karara saygılıyım. Vatandaşların istediği sadece demokratik bir talep. Toplumsal olaylarda ufak tefek yanlış söylemler olabilir. Bunlara takılmamak lazım” dedi.

 

BAŞKAN, AKP’LİLERE

‘ÇAPULCU’ DEDİ

Öte yandan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun belediye binasına gelişi sırasında kendisine tepki gösteren kalabalığa “Çapulcular toplanmış” şeklinde bir tepki gösterdiği iddiaları, kendisine yönelik tepkinin daha da artmasına neden oldu. Konu hakkında açıklama yapan ilçe başkanı Erdinç Şentürk, “Büyük başkan çapulcu dile bir ibare kullanmış. Burada kasıtlı herhangi bir şey yok. Nasıl hükümetimize oyun oynanıyorsa böyle bir oyun oynanıyor. Oyuna gelmeyin” dediği iddia edildi.

 

KANDIRADA KONUŞULANLAR

Cengiz Kan’ın aday gösterilmemesinin ardından, birkaç formülün düşünüldüğü ilçede fazlasıyla konuşulmaya başladı. Şu an için partisinin kararına saygılı olduğunu dile getiren belediye başkanı Cengiz Kan’ın, seçimlerde bağımsız aday olarak sahneye çıkabileceği konuşuluyor. Ayrıca MHP’lilerin de aday değişikliğine gidebilecekleri gözleniyor.

 

 

23 Ocak 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR