‘ŞEKER’ gibi bir şampiyon: Bahar Erşeker

-Bahar Kendinden kısaca bahseder misin ?1991 yılında İzmit’te doğdum. İki kardeşiz ve ikimiz de sporla ilgileniyoruz. Lise mezunuyum ve şu an üniversi...

BÜYÜT

-Bahar Kendinden kısaca bahseder misin ?
1991 yılında İzmit’te doğdum. İki kardeşiz ve ikimiz de sporla ilgileniyoruz. Lise mezunuyum ve şu an üniversite sınavlarına hazırlanıyorum. Hedefim beden eğitimi öğretmenliğini kazanmak. 11 Senedir karate sporu ile profesyonel olarak uğraşıyorum.

-Peki Karateye nasıl başladın?
Spor hayatımın başlaması ağabeyim Yunus Erşeker sayesinde oldu. 2000 Yılında bu spora başlayan ağabeyimi her gün takip ediyordum. İdmanlarına izleyici olarak gidiyordum. Ağabeyimin de desteğiyle ilk önce geçici bir heves olarak karateye başladım. Ancak Karate sporuyla ilgilenmeye başladığımdan bu yana aksine hevesimin gideceği yerde başarılarla birlikte daha da bağlanmış oldum. Hala bu hevesim geçmemiş olmalı ki Karateye devam ederek kendim ve kulübüm adına başarılar kazanıyorum.Bu nedenle ağabeyime beni bu sporla tanıştırdığı için sonsuz teşekkür ediyorum.

-Ailenin sporla uğraşmandaki rolü ne oldu?
Karate sporunda ilerlememdeki en büyük destek önce kulübüm sonra ailem sayesinde olmuştur. Ağabeyimin ve benim bu sporu devam ettirmemiz deki en büyük etken ise özellikle annemdir. Bizim daha sağlıklı ve daha sosyal olarak büyümemiz için bu spora yönlendirdi. Her konuda da yıllardır ailem bizlere desteklerini esirgemiyorlar.

-Karateye başladıktan sonra başarıların nasıl geldi?
Sadece benim değil, her başarının temeli çalışmak ve asla zorluklar karşısında yılmamaktır. Yıllardır bir disiplin içinde çalışmaktayım. Yeri geldi yoruldum, yeri geldi hasta idmanlara gittim. Ama asla görevimi aksatmadım. Çünkü arkamda büyük bir destek var. Ailem, kulübümüz ve hocalarımın desteğini asla boşa çıkarmamam gerektiğinin bilincindeyim. Mutlu olduğum bir arkadaş grubu içinde olmam benim ayrı bir şansım olarak değerlendiriyorum.

-Karatenin hayatındaki yeri nedir?
Karate benim için vazgeçilmezim. Bir aşçının yemek yapmaması, bir doktorun ameliyata girmemesi, bir berberin saç kesmemesi, bir annenin evladını sevmemesi gibi sizce bunlar mümkün mü işte benim için karate ve spor bu kadar değerli ve önemli.

- Kulübünün kariyerindeki yeri ne oldu?
Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü benim ve eminim ki birçok sporcu arkadaşımın dalında ilerlemesinde en büyük destekçi. Kulübümüz bir aile gibi maddi ve manevi destekleriyle bizlere güç vermekte. Yolumuzdaki kariyer basamaklarını yorulmadan çıkmamızda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’un katkısı çok büyük.

-Kulübünüzün size sağladığı imkanlar için neler söyleyeceksiniz?
Öncelikle amatör spora destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’na, Kulüp Başkanımız Fahrettin Kandemir’e, sorumlu branş yöneticilerimiz Ahmet Çelebi ve Ramazan Kocabıyık’a, diğer yöneticilerimize, hocalarımız Timur Doğan ve Mesut Kolaylı’ya, kulüp çalışanlarımıza bizlere sağladığı tüm imkan ve desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü sayesinde, birçok yurtdışına çıkma fırsatına sahip oldum. Bir çok Avrupa ülkesinde müsabakalara katıldım. Bizleri en iyi ve güzel koşullarda spor yapmamızı saplıyorlar. Çok değerli hocalarımızla antrenman yapma imkanı sunuluyor. Bir kez daha teşekkür ediyorum.

İŞTE BAHAR ERŞEKER’İN DERECELERİ:
2001 MİNİKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA 1.
2001 MİNİKLER KARADENİZ ŞAMPİYONASINDA 1
2002 YILDIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA 2.
2003 YILDIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA 1.
2003 YILDIZLAR BALKAN ŞAMPİYONASINDA 1.
2004 YILDIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA 1.
2004 YILDIZLAR BALKAN ŞAMPİYONASINDA 2.
2005 YILDIZLARTÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA 1.
2005 YILDIZLAR BALKAN ŞAMPİYONASINDA 1.
2006 TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA 2.
2007 VSKF AVRUPA ŞAMPİYONASINDA 1.
2007 ÜMİT GENÇ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA 1
2008 ÜMİT GENÇ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA 1.
2009 ÜMİT GENÇ TÜRİYE ŞAMPİYONASINDA 2.
2009 BOĞAZİÇİ TURNUVASINDA 2.
2011 BÜYÜKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA 3.
2011 BÜYÜKLER BOĞAZİÇİ TURNUVASINDA 3.
2011 TÜRKİYE KULUPLER ARASI TAKIM ŞAMPİYONASINDA 1.
2011 AVRUPA KULUPLER ARASI TAKIM ŞAMPİYONASINDA 2.

22 Ağustos 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR