Ünlü: Bunu yapanlar tetikçi müdürler

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü önceki gün il binasında haftalık basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklaması sonrası ilçe başkanları ile toplantı ger...

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü önceki gün il binasında haftalık basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklaması sonrası ilçe başkanları ile toplantı gerçekleştirecek olan Ünlü’nün gündeminde Milli Eğitim Müdürlüğünün puanlamasına göre 214 müdürün öğretmenliğe dönmesi, 169 müdürün de görevde kalması vardı.

 

ARALARINDA İL BİRİNCİLERİ DE VARDI

Konu ile ilgili sert çıkışlar yapan Aydın Ünlü, “Bu puanlamayı yapanlar kelle almakla görevli ilçe müdürleri ve tetikçi müdürlerdir. İlimizde 214 müdür kalmış, 169 müdür geçmiştir. Yani yandaşlar kalmış, onurlu duruş sahibi, okullarını canları kadar seven hatta aralarında il birincisi olan ve Vali tarafından takdir görmüş müdürlerimiz de düşük puan almıştır” dedi.

 

KONUNUN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ

Bu puanlamayı yapan ilçe müdürlerini elleri kanlı IŞİD'çilere benzeten Başkan Ünlü, “Sırf bu iş için herhangi bir liyakate bağlı olmaksızın atanan ilçe müdürleri bunun hesabını vermelidir. MHP olarak bunun peşini bırakmayacağız. Buradan tüm velilere de çağrıda bulunuyoruz. Çocuğunuzu seviyorsanız okulunuza ve müdürünüze sahip çıkın” şeklinde konuştu.

 

VALİ YETKİLERİNİ SİYASİLERE Mİ VERDİ?

Aydın Ünlü son olarak, “Eğitimin giderek uçuruma yuvarlanmasına göz yummayın. Maalesef ülkemiz tek adam tarafından yönetiliyor. Bu durumdan anladığımız Kocaeli Valilisi senelik izindedir. Yetkilerini siyasiler mi almıştır? Milli Eğitim Müdürü yerinden kalkmalı, AKP İl yöneticileri sırayla oturmalı" ifadelerine yer verdi.

24 Ağustos 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR