BTP’li Can, Bayraktar’da

BTP İl Başkanı Muharrem Can, kent genelindeki gezilerine devam etti. Can önceki gün de İzmit’e bağlı Bayraktar Köyü’nde vatandaşlara konuk oldu. Köyl...

BÜYÜT

BTP İl Başkanı Muharrem Can, kent genelindeki gezilerine devam etti. Can önceki gün de İzmit’e bağlı Bayraktar Köyü’nde vatandaşlara konuk oldu. Köylülerle sohbeti sırasında önemli konulara değinen il başkanı Muharrem Can, BTP dışındaki partilerin çiftçilerin lehine olacak projesinin bulunmadığını dile getirdi.

 

HAYDAR BAŞ’I ANLATTI

Genel başkanları Prof. Dr. Haydar Baş’ın ekonomik görüşlerini anlatan Can, “BTP’nin tarım sektörüne çözüm önerileri iktidara gelmesi halinde bir devrimi müjdeliyor. Tarım sanayi olarak ele alınacak. Tarım ürünlerinin son mamul haline getirilmesi için entegre sanayi kuruluşları teşvik edilecek. Çiftçiden planlı ve sürekli üretime katıldığı sürece vergi alınmayacak ve ürün alım garantisiyle doğrudan desteklenecek” dedi.

 

ÇİFTÇİ İÇİN PROJELER

Çiftçiye tohum, gübre ve ilaç konularında yardım edileceğini de dile getiren Can, şöyle konuştu: “Ayrıca çiftçimize sosyal güvenlik ve emeklilik hakkı tanınacak. Modern tarım teknikleri ve ürün geliştirme yöntemleriyle çiftçiye çalışmalar yapılacak. Sanayileşme ve şehirleşmenin tarım arazilerine yapılması önlenecek. Çiftçinin kooperatifleşerek güç birliği yapması desteklenecek, kooperatiflere tarımsal alet ve makine desteği verilecek. Kuraklık, don, sel gibi doğal afetlere karşı ürün sigorta sistemi getirilerek, çiftçilerin riskleri azaltılacak. Yerli gübre üretimine destek verilecek. Hayvancılığın temel girdi kalemlerinden olan yem ihtiyacının sağlanabilmesi için ilgili tarım ürünleri yeterli miktarda üretimi teşvik edilecek”

19 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR