AKP, CHP’yi örnek aldı

Birkaç haftadır mobil araçla birlikte ilimizi gezen ve sürekli olarak üye kaydı yapan CHP’liler AKP’ye ilham oldu. Seçim sürecinde AKP de mobil bir ar...

BÜYÜT

Birkaç haftadır mobil araçla birlikte ilimizi gezen ve sürekli olarak üye kaydı yapan CHP’liler AKP’ye ilham oldu. Seçim sürecinde AKP de mobil bir araçla ev ev gezerek üye kaydı yapacak.

AKP İl Gençlik Kolları olağan toplantısını önceki akşam AKP İl Binası’nda gerçekleştirdi. Yönetim kurulunun eksiksiz katıldığı toplantıda üye kayıtları ve seçim hazırlıkları konuşuldu. Toplantının açılış konuşmasını yapan Ercan Azak şu ifadeleri kullandı “8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bütün kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Toplumumuzda kadının yeri ayrı. Kadınlar aynı zamanda annelerimiz. Evde eş durumundalar, fedakarlıklar yapıyorlar. Partimizde de kadın kollarımızın yeri çok ayrı. Onlar teşkilatımızın en önemli unsurları. Biz kadınlarımızı çok önemsiyoruz ve bugün bu özel gün dolayısıyla kadın kollarımızı ziyaret ettik.

39 BİN ÜYE
Kocaeli gençlik kolları olarak daha öncede ifade ettiğimiz gibi genç üye katılımı konusunda belirlediğimiz bir hedefimiz vardı. Bu hedefimiz 40 bin üyeydi. Bugün itibariyle gençlik kollarımız olarak il başkanımızın verdiği direktifler doğrultusunda yaptığımız çalışmalar neticesinde son üye sayımız 28 bin 230. Bu sadece genç erkek üyelerimiz. 11 bin civarında da bayan üyemiz oldu ancak bunlar direkt olarak kadın kollarımıza kayıt olduğu için aldığımız rakamlarda belirtilmiyor. İki rakamı topladığımızda 39 bin üyeye ulaştık. Gençlik kolları olarak, genel merkezin bize verdiği yüzde 10’luk hedefi aşmış bulunmaktayız.

BAŞBAKANLA ÜYE KAYIT
Tabiki bununla yetinmeyeceğiz. Gençlik kolları olarak özellikle bu dönemde, seçim sürecinde genç üye çalışmamız bütün hızıyla devam edecek. Bu programımızın finalinde inşallah mayıs ayı içerisinde büyük bir salon programı şeklinde üye katılımı yapacağız. Bu büyük ihtimalle kapalı spor salonunda olacak. Yarın inşallah genel merkezimizde yapılacak toplantıya katılacağız. Burada da bu programımıza başbakanımızı davet edeceğiz. İnşallah burada güzel bir program icra edip başbakanımızı ve genel başkanımızı aramıza alacağız. Genç üyeyle alakalı olarak çalışmalarımız oldukça verimli geçiyor.

GEZİCİ ARAÇ
Biliyorsunuz bizim sandık listelerimiz var. Buralarda mahalle başkanlarımızın çalışma yapmasını isteyeceğiz. Burada bulunan genç arkadaşlarımızı partimize kazandırılması noktasında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Aynı zamanda bu üye harekatı dediğimiz iki tane gezici aracımız da sabit bir telefon numarasını arayarak partimize gönül verenleri davet edecek. Olumlu yanıt alındığında sabit numara her neredeyse biz oraya gideceğiz.” Azak’ın konuşmasının ardından en çok üye yapan gençlik kolları üyelerinin üye koçanları teslim alındı. Azak verdikleri sözü tıutacaklarını ve en çok üye yapan kişiye İ Pad hediye edeceklerini belirtti.

08 Mart 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR