AKP İl Başkanı Ceyhan: Baraj yapılacak alandaki köyler taşınacak

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, haftalık değerlendirme toplantısında basını karşısına çıktı. İl Başkanı Ceyhan “Devletimiz tarafından güneydoğuda te...

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, haftalık değerlendirme toplantısında basını karşısına çıktı. İl Başkanı Ceyhan “Devletimiz tarafından güneydoğuda terörle mücadelesi devam etmektedir. Gölcüklü şehidimiz Bayram Özdere’ye Allah’tan rahmet geride kalanlara baş sağlığı diliyorum. Geçen hafta Diyarbakır Sur ilçesine gittik. 25 kişilik heyet ile gittik. Diyarbakır Valiliğini ziyaret ettik. Diyarbakır’ın 17 ilçesi vardır. Sur ilçesi adını surlardan almaktadır” dedi.

 

YÜZDE 75 GÜVENLİK

Özellikle Sur İlçesi’nin beş mahallesinde operasyonlar yoğunlaştı diyen Ceyhan “Yüzde 75 güvenlik güçleri kontrolü ele almış durumdadır. Operasyonlar kalan yerlerde dikkatlice devam etmektedir. Sivil vatandaşlara zarar verilmemesi noktasında ciddi hassasiyet gösteriliyor. Güvenlik güçleri bazen kendi canlarını feda etmek durumunda kalmaktadırlar. Güvenli ve tedbirli devam edilmektedir. Teröristler bitene kadar mücadele edilecektir” açıklamasında bulundu.  

 

MİSAFİR EDİLİYOR

Sur Kaymakamlığını ziyaret ettiklerini belirten İl Başkanı Ceyhan “Oraya selamı yanlarında olduğumuzu ilettik. AKP Sur İlçe Başkanlığını ziyaret ettik. Üç tırlık yardım ile gidildi. Orada yardım etmek değil asıl mesele yardımın giderken orada olmamızdı. Devletimiz tarafından sivil vatandaşa gereken desteği vermektedir. Mağdur olan insanlarımız oteller ve güvenlik noktalarda misafir ediliyor. Esnaf destekleniyor. Milletimiz terörden bıkmıştır. Orada ki insanlarımız terörden bıkmış durumdadır” ifadelerini kullandı.  

 

BİRLİKTEYİZ MESAJI

Orada insanlarımızın bizlerin mücadele de yanlarımızda olduğunu hissetmeleridir diyen Ceyhan “Ziyaretimizin en önemli neticesi budur. Tırların gitmesi önemli değildir. Bu bir dayanışmanın neticesidir. Devlet gereken her şeyi yapmaktadır. Biz Kocaeli teşkilatları bu yarayı kendi içerisinde hissetmektedir. Biz üç tırla birlikte gitmemiz orada ki arkadaşlarımıza bizde sizinle birlikteyiz mesajı verdik. Gönül köprüsü kurulmuştur” şeklinde konuştu.

 

DİYARBAKIR ZİYARETİ

Sur İlçesinde esnaf ziyaretleri yapıldığını kaydeden İl Başkanı Ceyhan “Yardımların dağıtılmasını sağladık. Esnafımız sıkıntılı durumdadır. Esnaf siz bu işi bitirin bizde PKK’dan bıktık demektedirler. Bu duruşu görmemiz sonrasında bundan mutlu olduk. Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret ettik. Diyarbakırlı arkadaşlarımızı Kocaeli’ye davet ettik. Program müsait olunca ağırlayacağız. Gönül köprüsü tamamlanmış olacaktır” dedi.  

 

MEKTUP-BAYRAK-KUR’AN-I KERİM HEDİYE

Gölcük İlçe Başkanlığımız tarafından güvenlik güçlerine yazılan 200’ün üzerinde ki mektubu güvenlik güçlerine teslim edildiğini belirten İl Başkanı Ceyhan “Bayrak ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi. Orada ki güvenlik güçlerimiz oldukça mutlu olmuştur. Manevi adına kendi içimde ki boşluğu doldurduğuma inanıyorum. 1 Milyon 750 bin nüfusu vardır. Fiziksel olarak bizden oldukça ilerde durumdadırlar. Diyarbakır’da hayat devam etmektedir” açıklamasında bulundu.

 

HERYER KARIŞIK DEĞİL

Diyarbakır’a yeni havaalanı yapılmıştır diyen Ceyhan “Ülkenin en güzel havaalanı yapılmıştır. Sur’a gidene kadar her şey normaldi. Sadece ekranlarda Diyarbakır’ın genelinde sorun yoktur. Merkez, Silvan ve Sur ilçesinde terörle mücadele devam etmektedir” değerlendirmesinde bulundu.

 

YENİ YATIRIMLAR

Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu iki önemli proje için kentimize gelmiştir diyen Ceyhan “Bölgemiz için çok önemli bir yatırımdır. 2019 önünde yatırımlarımız kente hizmete girecektir. Beyannamemizde bu yatırımlar yer alıyordu. Akmeşe Gölet ve Barajı’nın yapımı yatırıma alınmıştır. Karamürsel Denizcilik Fakültesi’nin yapılmasına karar verilmesi bizim için çok önemlidir” dedi.

 

KÖYLERİN TAŞINMASI

Bizlere gelen konular Bakanımız Eroğlu ve KBB yetkilileriyle yapılan toplantıda dile getirdik diyen İl Başkanı Ceyhan “Kandıra’da ki Sungurlu Barajı sorununu ilettik. Baraj yapılacaktır. Özellikle iki köyümüzde köylülerin bedel almaktan daha ziyade köylerinin başka bir köye taşınma talebini iletmişlerdi. Bu düşünceyi bakanımıza ilettik. Bu haneler para almaktan çok köylerinin taşınmasının istediklerini ilettim. Bakanımız doğrusu budur dedi. Bakanlık ve büyükşehir belediyesi ile birlikte köylüler taşınacaktır” ifadelerini kullandı.

 

ÜCRET ALINMAYACAK

Orman köylülerimizin zati yakacak hakları konusunda bazı ilçelerde sorunlar yaşandığını öğrendik diyen Ceyhan “Bakanımızdan her köylümüzden aile başına 5-6 ton anlaşmasına varıldı. Üstünde kiler orman genel müdürlüğü takdirinde olacaktır. Kestane toplanmasında ücret talep ediliyordu. Köylülerin şikayetçi olduklarını dile getirdik. 10 kg kestane izni verildi” şeklinde konuştu.  

 

YER ARIYORLAR   

2/B uygulaması noktasında konutlar vardır diyen İl Başkanı Ceyhan “Çözümsüz kalan bir durumdur. Ülkemizin ciddi sorunlarından biridir. Anaysa değişikliği ile bu konu müzakere edilecektir. Orman vasfını kaybetmiş arazilerin çözümünü istedik. Muhalefet de bu konu iletilecektir. Konu takip edilmektedir” derken Ceyhan “Atık Yakma Tesisinin yer bakılması çalışması devam ediyor. Kentlere mesafeli durumda olacağına dikkat edilecektir. Kamuoyu bu noktada bilgilendirilecektir” değerlendirmesinde bulundu.

 

DARICA TEMASI

Yüzde 56 aldık diye yatmıyoruz diyen İl Başkanı Ceyhan “Bu hafta Darıca İlçemizde temaslarımız olacaktır. Beyannamemize bakılacaktır. Yatırımlar hakkında bilgi alınacaktır. Meclis üyeleri, mahalle başkanları ve ilçe toplantısında katılacağız. Bu hafta konferanslara bağlıyoruz. Tarihçi-Yazar Yavuz Bahadıroğlu Kurtuluştun Kurulaşa Devlet ve Millet başlığında konferans düzenlenecektir. Çarşamba günlerinde ayda bir yapılacaktır” dedi.

 

İL BAŞKANLIĞI TOPLANTISI

STK temaslarımız devam edeceğini belirten Ceyhan “29 Ocak Cuma günü il danışma meclisi Antikkapı’da yapılacaktır. Saat 18.30’da yapılacaktır. Uğur Mumcu ve Gaffar Okan’ın vefat ettiklerinin yıl dönümüdür. Bahçeli taburcu oldu. Kendisine acil şifalar diliyoruz. Fatma Kaplan Hürriyet’in eşiyle ilgili bir olay vuku buldu. Ailesel bir durumdur. Kendisine acil şifalar diliyorum. Zor günlerde siyaset bir tarafa insaniyet olarak dayanışma içerisinde olmalıyız” açıklamasında bulundu.

 

CHP KÜÇÜK İŞLERLE UĞRAŞIYOR

CHP Gençlik Kolları tarafından Yalova Belediyesi’nden getirilen Kar Küreme Aracı’nın Yahya Kaptan’da çalışma yapmasını eleştiren Ceyhan “Yalova kendi işine baksın. CHP her zaman küçük işlerle uğraşılmaktadır. CHP hiç değişmeyecektir. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları herkesi hayrete düşürüyor. CHP diktatör arıyorsa tarihine baksın. Yok günümüzde 7 seçimi kaybeden Kılıçdaroğlu aynaya baksın. Cumhurbaşkanımız yüzde 52 ile seçilmiştir. Milletin ortak değeridir. Cumhurbaşkanını seversiniz sevmezsiniz, dünya lideri olan bir kişiye sizin çapsız söylemleri sizi küçültür. Diktatör sözünü kendisine iade ediyoruz. Bunun sonunda baraj sorunu yaşamaya başlayabilir. Çocuksu tavırlar içerisinde bulunuyorlar. Söylediği her söze gereken cevap sonuna kadar verilecektir” açıklamasında bulundu. Serkan BORLAK

25 Ocak 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Hayati - Baskanim tasirsaniz bari istanbul ugruna terkedecegimiz köyleri istanbula anadolu feneri rumeli feneri yada 3 havaalaninin yanlarina tasiyinda herkes memnun olsun oralar da eker biceriz. yani oralarda hazine arazileri var bolbol ondan yazmayi gerek gördüm aslinda Akcaova Teksen icin.

Yanıtla . 0Beğen 25 Ocak 15:27
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR