Cengiz Topel’de Engelli İletişimi Eğitimi

Büyükşehir, Cengiz Topel Havaalanı personeline engellilerle iletişim konusunda eğitim verdiCengiz Topel’de engelli iletişimi eğitimiKocaeli Büyükşehir...

BÜYÜT

Büyükşehir, Cengiz Topel Havaalanı personeline engellilerle iletişim konusunda eğitim verdi

Cengiz Topel’de engelli iletişimi eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Cengiz Topel Havaalanı personeline engellilerle iletişim konusunda eğitim verdi. Havaalanına gelen engelli vatandaşlara nasıl davranılması gerektiği anlatılan eğitimde, personele her engel grubuna göre detaylı olarak uygulanması gereken davranışlar hakkında bilgi verildi.

CENGİZ TOPEL PERSONELİNE
Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü engelliler ile ilgili hayata geçirdiği hizmetlerini sürdürüyor. Engellilerin birçok konuda ihtiyaçlarını karşılayarak kentin önemli bir sorununu karşılayan Büyükşehir, engellilere yönelik eğitim çalışmalarını da ihmal etmiyor. Bu kapsamda Cengiz Topel Havaalanı yönetiminin talebi üzerine havaalanı personeline engellilere nasıl davranılması konusunda iletişim eğitimi verdi.

HAVAALANINDA GERÇEKLEŞTİ
‘Engelsiz Ulaşılabilirlik’ kapsamında verilen eğitimler Cengiz Topel Havaalanı’nda gerçekleşti. Büyükşehir Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü uzman personeli tarafından verilen eğitimde engellilerin havaalanına girişinden ve çıkışına kadar nasıl davranılması gerektiği anlatıldı. Eğitimlere Havaalanı personelinin ilgisi büyük olurken, sık sık merak edilen konularda sorular soruldu.

NASIL İLETİŞİM KURULMALI
Eğitimde engellilerle iletişim kurarken ön yargıdan arınılmış olunması gerektiği vurgulanırken hangi davranış türünün belirlenmesinin ve engelli kişinin refakatçisi ile değil kendisi ile iletişim kurulmasının önemine değinildi. Engelli vatandaşlara tedirgin ve endişe edici duygularla davranılmaması gerektiği belirtilen eğitimde, engelli bireye mekânın ayrıntıları ile tanıtılmasının da yararlı olunacağı anlatıldı.

06 Mart 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR