Gültepelileri rahatlatan çalışma

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne ulaşımda en çok kullanılan güzergâhlardan biri olan Gültepe Miralay Mümtaz Caddesi’nde çalışmalar deva...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne ulaşımda en çok kullanılan güzergâhlardan biri olan Gültepe Miralay Mümtaz Caddesi’nde çalışmalar devam ediyor.

KENT ULAŞIMI RAHATLADI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Tahir Akman ve teknik ekibi asfaltlanan yolun son halini inceledi. Çalışmaları beğenen Genel Sekreter Yazıcı, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yol çalışmalarının kenti oldukça rahatlattığını söyledi. Özellikle kuzey-güney ulaşımının kolaylaştığını söyleyen Yazıcı, duble yollarla kentin görünümünün de değiştiğini vurguladı.

SOKAK DİREKLERİ KALDIRILIYOR
Bu arada Gültepe Mahallesi’nin merkezi konumundaki Miralay Mümtaz Caddesi üzerindeki 670 metrelik kısmında alt yapı imalatı ve kaldırım çalışmaları tamamen bitti. Yine bu bölgede elektrik hatları yer altına alınarak sokak direkleri kaldırılıyor.

CADDE GENİŞLEDİ
Miralay Mümtaz Caddesi’ni modern bir bulvara dönüştürecek olan çalışmalar kapsamında askeriye duvarı 5,5 metre geriye alındı. Daha öncede İnkılâp İlköğretim Okulu bahçe duvarı geriye alınmıştı. Yapılan genişletme çalışmasıyla Miralay Mümtaz Caddesinin D-100’den giriş 18 metre genişliğe ulaştı. Caddenin devamı ise 15 metrelik geniş bir yol olacak. D-100’den başlayarak Umuttepe’ye doğru 670 Metrelik kısımda asfat ve kaldırım çalışmaları bitti. Caddenin yeni halini, vatandaşlar da çok beğendi.

UMUTTEPE’YE DE UZANIYOR
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine ulaşım konusunda, Bekirpaşa Eski İstanbul Yolundan sonra en çok kullanılan güzergah olan Gültepe Miralay Mümtaz Caddesi yapılan yol çalışması, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından yürütüldü. Yaklaşık 670 metrelik bölümü tamamen elden geçirerek bitiren ekipler, alt yapısı biten yerlerin tamamını asfaltla kapladı, kaldırımlarım çalışmalarını bitirdi. Askerlik şubesinden başlayarak Umuttepe’ye kadar uzanan yolun bitmesiyle İstanbul ve Gebze tarafından gelen araçlar merkeze girmek zorunda kalmayacak. İzmit’in Umuttepe’ye Batı’dan girişini sağlayacak yol sayesinde trafiğe takılmadan kısa sürede Umuttepe bölgesine varılacak.

13 Ağustos 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR