“Beşikten mezara kadar herkes sigortalı olacak”

Derince Devlet Hastanesi Başhekimi Zekeriye İlçe’yi ve hastaları ziyaret eden Saadet Partisi Milletvekili Adayı Fatih Yıldız, iktidara geldiklerinde h...

BÜYÜT

Derince Devlet Hastanesi Başhekimi Zekeriye İlçe’yi ve hastaları ziyaret eden Saadet Partisi Milletvekili Adayı Fatih Yıldız, iktidara geldiklerinde herkesi sigortalı yapacaklarını söyledi.

Saadet Partisi Derince İlçe Teşkilatı seçim çalışmalarında uğranmadık yer bırakmamaya azimli. Bu seferki seçim çalışmasını Derince Devlet Hastanesi ziyaretine ayırdı. Saadet Partisi Milletvekili Adayı Fatih Yıldız, Saadet Partisi İlçe Başkanı Erkan Katırağ ve teşkilat mensupları Başhekim Doç. Dr. Zekeriya İlçe’yi ve hastaları ziyaret ettiler, birer karanfille birlikte hal hatırlarını sordular. Başhekim Doç.Dr. Zekeriya İlçe ile sağlık sorunları ve uygulamaları ile alakalı görüş alışverişinde bulundular. Sağlık konusunda da iktidarın yanlışlar yaptığına dikkat çekerek, sağlık hizmetinin herkese ücretsiz olması gerektiğini, katkı paylanın bir tür haraç olduğuna dikkat çektiler.

BÜYÜK SORUNLAR
Saadet Partisi Milletvekili Adayı Fatih Yıldız yaptığı açıklamada, “Ülkemizde birçok alanda olduğu gibi sağlıkta da büyük sorunlar mevcuttur sağlık hizmetlerinden herkes yeteri kadar istifade edememekte. Partimiz, bütün insanların sağlık hizmetlerinden eşit olarak yararlan¬maları için gerekli düzenlemeleri yapacaktır. Beşikten mezara kadar herkes sigortalı olacağı için Yeşil Karta ve herhangi bir ek ödemeye gerek kalmadan ücretsiz sağlık hizmetlerinden yararlanacaktır. Kamu hastanelerinde hizmet verimi artırılacak ve kalitesi yükseltilecektir. Özel sektör ve vakıfların sağlık yatırımları yapmaları teşvik edilecek ve rekabet artırılarak tekelleşme önlenecektir” dedi.

KORUYUCU HİZMETLER
Yıldız, “Trafik kazalarının ve iş kazalarının çok görüldüğü ülkemizde travma merkezleri ağı kurulacak ve acil vakalara kaza yerinde müdahale edecek ekipler ve taşıma araçları yeterli hale getirilecektir. Türkiye’nin her tarafını kapsayacak ambulans helikopter ağı kurulacaktır. Koruyucu sağlık hizmetleri politikamız köklü bir şekilde yenilenecek bu hizmetler yerel yönetimlere devredilecektir” açıklamasında bulundu.

SAĞLIK PROJELERİ
Saadet Partisi İlçe Başkanı Erkan Katırağ ise hasta ziyaretlerinde rabbim Hastalara acil şifa versin sizler için dua ediyoruz sizde bizler için dua edin her şey duayla oluyor dedi. Ziyaretlerimiz de hasta ve hasta yakınları, hastane şartlarının iyi olmakla birlikte, muayene süresinin sınırlı olmasından ve güler yüz görememelerinden dolayı sıkıntılarını anlatamadıklarından yakındılar diyen Katırağ, “Bir hasta yakını ise Avrupa da kaldığı süre içerisinde sağlığa hiç para ödemediğini söyleyerek, Avrupa da ücretsiz gördüğümüz muamele ve güler yüzü, maalesef kendi vatanımızda paramızla dahi göremiyoruz diyerek tepkisini dile getirdi. Vekilimiz hasta ve yakınlarına Saadet Partisi sağlık projelerinden bahsetti, biz de doktorlarımızın Hipokrat yeminlerine sadık kalmalarını, kibirden uzak, insanlara tepeden bakmayan, kendisini karşısındakinin yerine koyarak güler yüzlülüğü hiç bir zaman elden bırakmamalarını temenni ediyoruz. şeklinde konuştu.

07 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR