Başkan Doğan Marina’ya konuk oldu

İzmit Balıkçılar Derneği ve Kocaeli Su Ürünleri Kooperatifi’nin misafiri olarak Marina İskelesi’nde ağırlanan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Hal...

BÜYÜT


İzmit Balıkçılar Derneği ve Kocaeli Su Ürünleri Kooperatifi’nin misafiri olarak Marina İskelesi’nde ağırlanan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Halkevi’ndeki balıkçılarla ilgili, “Benim şahsi fikrim orası eninde sonunda yeşil alan olacak” dedi
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Balıkçılar Derneği ve Kocaeli Su Ürünleri Kooperatifi’nin misafiri olarak dün Marina İskelesi’nde kahvaltıya katıldı. Marina İskelesi’ndeki esnaf ve balıkçılarla birlikte kahvaltı yapan Doğan, balıkçıların sorunlarını dinledi, belediyenin projelerinden bahsetti. Sohbet sonrası ise Doğan, Marina Sahili’ni dolaştı.
“SİZ GÜZEL İNSANLARSINIZ”
Marina İskelesi’ne gelen Nevzat Doğan’ı İzmit Balıkçılar Derneği Başkanı Barbaros Akkuş ve beraberindekiler karşıladı. Sıcak karşılama karşısında Nevzat Doğan bir düşünürün “Siz güzel insanlarsınız. Güzel bakan güzel görür, güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen güzel yaşar” sözüyle kendilerine teşekkür etti. Nevzat Doğan kahvaltı boyunca belediyenin balıkçıları ilgilendiren projelerinden söz etti, fikirlerini aldı. İzmit Balıkçılar Derneği Başkanı Barbaros Akkuş ve beraberindekiler ise Doğan’a sorunlarını ve isteklerini ilettiler.
“HUKUKİ SÜREÇ SÜRÜYOR”
Halkevi balıkçılarının geleceği hakkında açıklama yapan Doğan, “Maliye bundan bir yıl önce Halkevi Balıkçıları’nın boşaltılması için ihtar verdi, bir süre sonra da ikinci ihtarı verdi. Biz durumu Halkevi balıkçılarına anlattık, bölgenin yeşil alan olacağını söyledik” diye konuştu. Maliye’nin Halkevi balıkçılarının boşaltılması için İzmit Belediyesi’ne dava açtığını belirten Doğan, şu an hukuki sürecin devam ettiğini söyleyerek “Benim şahsi fikrim orası eninde sonunda yeşil alan olacak” dedi.
SU ÜRÜNLERİNDE MARKA KOCAELİ OLACAK
Su Ürünleri AVM konusuna değinen Nevzat Doğan, AVM’nin tanıtım, ekonomik ve sağlık açısından çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Su Ürünleri AVM’nin yeri deniz kenarında olmalı diyen Başkan Doğan, “Balık ya da denizyıldızı şeklinde olacak bir AVM çok güzel bir görüntü oluşturur. Türkiye’de ilk olacak bu AVM ile şehrimiz su ürünlerinde marka olacak” ifadelerini kullandı.
“TÜRKİYE’YE BALIK YEDİRECEĞİZ”
Halkın su ürünlerini fazla bilmediğini ve yeterince tüketmediğini söyleyen Nevzat Doğan, balık etinin insana yararlarını hatırlatarak, “Buradan hem şehrimize, hem bütün Türkiye’ye balık yedireceğiz” dedi.“Su ürünleri tüketim ve pazarlama konusunda daha fazla gelişmeliyiz” diyen Doğan, şu an olan restoran sayısından en az 5 kat daha fazla restoran olması gerektiğini vurguladı. Böyle bir AVM’nin Avustralya’nın Sidney kentinde de olduğunu ifade eden Doğan, Fish Center ismindeki merkezi yerinde gördüğünü ve çok beğendiğini belirterek “İnşallah biz de yapacağız” diye konuştu.
YERİ HÂLÂ BELLİ DEĞİL
Su ürünleri AVM’yi Türkiye’de ilk İzmit’in yapacağını dile getiren Doğan, “AVM’nin yeri deniz kenarı, ya da denize yakın bir yer olması lazım. Kafamızda henüz bir yer yok ama arayışız devam ediyor” dedi. Büyük bir kompleks düşündüklerini ifade eden Nevzat Doğan, içinde su ve su ürünleriyle ilgili her detayın olacağını söyleyerek “Biz bir balık şehriyiz” dedi.
OTOPARK YETERSİZ
Marina İskelesi esnafı da Başkan Nevzat Doğan’a sorunlarını iletti. Otoparkın yetersizliğinden şikayet eden esnaf, günün belirli saatlerinde yolun tek şeridini kullanmak istediklerini belirttiler. Şikayeti dikkate alan Doğan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğulu ile de görüşüp sorunu çözmeye çalışacağını ifade etti.
MARİNA SAHİLİ’NDEKİ EKSİKLER GİDERİLMELİ
Kahvaltının ardından Marina Sahili’ni denizden ve karadan dolaşan Nevzat Doğan balıkçılarla tek tek görüşüp dertlerini dinledi. Marina Sahili’nde birçok eksik göze çarparken, balıkçılar da Belediye Başkanı Nevzat Doğan’dan yardım istedi. En büyük sorunlarının sahilde tuvalet olmaması olduğunu söyleyen balıkçılar, kış aylarının yaklaştığını belirterek Nevzat Doğan’dan baraka ve mescit istedi. Işığın hiç olmadığı sahilde akşamları zorlandıklarını ifade eden balıkçılar Doğan’dan yardım istedi. Balıkçıları tek tek dinleyip sahili gezen Nevzat Doğan “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu ile görüşüp bu eksikleri birer birer tamamlayacağız” dedi.

23 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR