4 yılda 84 ton e-atık toplandı

Elektronik atıkları evlerden, okullardan ve işyerlerinden toplayarak lisanslı tesislerde geri dönüşümlerini sağlayan belediye ekipleri hem ülke ekono...

BÜYÜT

Elektronik atıkları evlerden, okullardan ve işyerlerinden toplayarak lisanslı tesislerde geri dönüşümlerini sağlayan belediye ekipleri hem ülke ekonomisine katkı sağlıyor, hem de çevre kirliliğini engellemiş oluyor. Elektronik atıkların içerisinde bulunan civa, kurşun, bakır vb. ağır metaller hem çevreye hemde insan sağlığına çok ciddi zararlar vermektedir. Ayrıca ekipler tarafından toplanan buzdolaplarında ve monitörlerde bulunan gazlar ise çok tehlikelidir.

  

GERİ DÖNÜŞÜMLERİ SAĞLANDI

Bugüne kadar yapmış olduğu tüm çalışmalarında Çevre Dostu belediye anlayışıyla hareket eden İzmit Belediyesi elektronik atıkların toplanması kapsamında son 4 yılda toplam 84 ton atık toplamış ve geri dönüşümünü sağlamıştır. 2014 yılının ilk 7 ayında ise 10 ton e-atık toplanmıştır. Belediye ekipleri toplanan atıkları düzenli olarak lisanslı firmalara teslim eden yetkililer son olarak 1 ton e-atığı teslim ederek geri dönüşümlerini sağlamak üzere tesislere göndermiştir.

 

DUYARLI OLALIM

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Evlerinde elektronik atık bulunan vatandaşlarımız 318 00 77 numaralı hattı arayarak atıklarını aldırabileceklerini belirttiler.  Bu konuda vatandaşların gerekli hassasiyeti göstermelerini isteyen belediye yetkilileri bu hassasiyetin aynı zamanda bir vatandaşlık görevi olduğunu ve gelecek nesillerimize sağlıklı ve temiz bir dünya bırakmanın bir adımı olduğunu belirttiler.

22 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR