Harvardlı Araştırmacılar Kocaeli Üniversitesi’nde

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Harvard Üniversitesi Halk Sağlığı Okulu arasında yürütülen "Kocaeli Medical School Travel Award" programı kaps...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Harvard Üniversitesi Halk Sağlığı Okulu arasında yürütülen "Kocaeli Medical School Travel Award" programı kapsamında, Harvard Üniversitesi Halk Sağlığı Okulu’ndan Dr. Mercedes Sotos Prieto, Dr. Gamze Kuser Abali ve Dr. Morteza Asgarzadeh, Kocaeli Üniversitesi’ne konferans vermek amacıyla geldi.

 

REKTÖR HÜLAGÜ’YE ZİYARET

Dr. Mercedes Sotos Prieto, Dr. Gamze Kuser Abali ve Dr. Morteza Asgarzadeh ilk olarak Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü makamında ziyaret etti. Ziyarette, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüsnü Efendi, konuşmacıların mentörleri  Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Cantürk, Tıbbi Farmakoloji ABD Öğretim Üyesi Doç. Dr. İpek Komsuoğlu Çelikyurt, Tıbbi Biyoloji ABD Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Kasap ve Dr. Aylin Özön ile Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Y. Doç. Dr. Özgür Mehtap da hazır bulundu.

 

KONFERANS VERDİLER

Harvard'da düzenlenen ve Kocaeli Üniversitesi’nin adını taşıyan "Kocaeli Medical School Travel Award" bilim ödüllerini kazanan Dr. Mercedes Sotos Prieto, Dr. Gamze Kuser Abali ve Dr. Morteza Asgarzadeh Tıp Fakültesi’nde düzenlenen konferanslarda bilimsel çalışmalarını paylaştı. Dr. Mercedes, “Diyet ve hastalık ilişkisinde genetik farklılıkların rolü”, Dr. Morteza, “Yaralanma epidemiyolojisindeki sorunlar ve yeni gelişmeler”, Dr. Gamze “Androjen-bağımlı prostat kanserinden kastrasyon dirençli prostat kanserine geçişte YAP1-AR etkileşimlerinin önemi” ve Joaquin Gonzalez ise “Futbol bilimi” ile ilgili paylaşımda bulundular.

05 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR