SP’li Aydın’ın açıklamasına Karamürsel Belediyesi’nden sert tepki!

Saadet Partisi Karamürsel İlçe Başkanı İsmail Aydın, dün yaptığı yazılı açıklama ile Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a tepki göstermiş, K...

Saadet Partisi Karamürsel İlçe Başkanı İsmail Aydın, dün yaptığı yazılı açıklama ile Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a tepki göstermiş, Karamürsel’de seçmenlere gönderilen mektupların yine vatandaşın parası kullanılarak finanse edildiği gibi iddialarda bulunmuştu.

 

Karamürsel Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler ve Kültür Müdürü Mesut Çetinkaya’dan Aydın’ın iddialarına yanıt geldi.

 

Mesut Çetinkaya’nın açıklaması şu şekilde:

“Geçtiğimiz günlerde Karamürsel’imizde bir siyasi parti başkanının, Karamürsel Belediye Başkanımızca Karamürsel’de bulunan tüm seçmenlere gönderilen mektuplarla ilgili olarak yaptığı, kendi siyaset anlayışını yansıtan cümlelerin yer aldığı basın açıklamasını ibretle okumuş bulunmaktayız.

Açıklamada yer alan ‘Siyasi istikballeri uğruna hiçbir sınır ve kural tanımadan, kamuya ait hazineye arpalık gözüyle bakıp, yandaşa rant sağlamak, üstlerine sadık, çalışkan partili görüntüsü vermek’ ifadeleri ‘kişi kendinden bilir işi’ sözünün ne anlama geldiğinin adeta açıklaması olmuştur. Sayın ilçe başkanı; bu açıklamayla iktidarda olsaydık biz böyle yapardık bu yüzden Karamürsel Belediye Başkanı da muhakkak böyle yapmıştır demek istemiştir adeta.

Sayın İlçe başkanı bilmelidir ki Karamürsel ilçesini üç dönemdir yöneten bizler, bu göreve atamayla değil, halkın güveni ve takdiri sonucunda yine halkımızın oylarıyla geldik.

Halkımıza hizmet götürürken hiç bir siyasi ayırımı gözetmemekte, Karamürsel’de yaşayan her bireyi aynı yakınlıkta görmekteyiz.

Kendi siyasi görüşüne sahip olmayan kişilere selam vermeye bile erinen, hatta kendi siyasi görüşüne sahip olanların içerisinde bile ayrımcı tutum sergileyenlerin bizlerin siyasi anlayışını anlama şanslarının olmadığını da bilmekteyiz.

Halkımıza hizmet ederken hiçbir siyasi ayırım gözetmesek de birey olarak inandığımız dava için her türlü fedakârlık ve gayreti de sonuna kadar sarf ederiz.

Son olarak sayın ilçe başkanının merakını giderelim, açıklamayı okuyan herkes ne demek istediğimi anlamış olsa da kendisi için daha net açıklayalım.

Sayın Başkan, merak etme Karamürsel Belediye Başkanlığı koltuğunda senin gibi hareket edecek biri oturmuyor. İnandığı dava uğruna yapacağı çalışmayı belediye kasasından ödeyecek bir zihniyet belediye başkanlığı yapmıyor. Yaptığımız bu çalışmanın finansı Belediye Başkanımızın şahsı tarafından karşılanmıştır. Bu açıklama da bir hesap verme değildir bunu da böyle bil.

Bu açıklama dini hassasiyetleri kimselere bırakmayan kişilerin nasıl rahatlıkla gıybet ve iftira çukuruna düştüğünü, hırs ve ihtirasların insanları ne hale getirdiğini halkımızın takdirine sunmak için yapılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

19 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR