Konservatuvar THM öğrencilerinden muhteşem yılsonu konseri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Müziği Bölümü öğrencileri geçtiğimiz günlerde muhteşem bir yılsonu konseri düzenlendi. Aldıkla...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Müziği Bölümü öğrencileri geçtiğimiz günlerde muhteşem bir yılsonu konseri düzenlendi. Aldıkları konservatuvar eğitimini en iyi şekilde gözler önüne seren öğrenciler, seslendirdikleri türkülerdeki başarılarıyla da göz doldurdu.

 

ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADILAR

Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda gerçekleşen yılsonu konserini, öğrenci velilerinin yanı sıra Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk ile Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı İsmail Civelek de izledi.

 

KOROYU NURAY POLAT YÖNETTİ

Konservatuvar Türk Halk Müziği Bölümü öğrencilerinden oluşan koroyu bölüm eğitmeni Nuray Polat yönetti. Öğrenciler, iki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde, Rumeli yöresine ait türküleri seslendirdi. Yörenin “Çalın Davulları, Bulut Gelir Seher ile, Çıksam Urumeli Düzüne” ve “Osman Aga” gibi en sevilen türkülerini seslendiren öğrencilere izleyenler alkışlarıyla eşlik etti.

 

KARADENİZ TÜRKÜLERİNİ SESLENDİRDİLER

Koro konserin ikinci bölümünde ise Karadeniz yöresine ait “Giresun Kayıkları, Bulut Bulut Üstüne, Gemiler Giresun’a, Engeller Koymuyor Yar Sana Varsam” ve “Yaylanın Soğuk Suyu” türkülerini seslendirdi. Öğrenciler konserde ayrıca solo performans da sergiledi.

 

ALKIŞLAR ÖĞRENCİLERE

Konserin sonunda öğrenciler, izleyenler tarafından dakikalarca süren alkışlarla ödüllendirildi. Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı İsmail Civelek de başarılarından dolayı koro şefi Nuray Polat’a çiçek vererek, teşekkür etti.

10 Haziran 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR