Sönmezoğlu’dan bir kitap daha: Kocaeli’den Rahmet Damlaları-2

Mehmet Sönmeoğlu, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra sırasıyla Düzce Merkez Kur’an Kursu Öğreticiliği ve Yöneticiliği,...

BÜYÜT

Mehmet Sönmeoğlu, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra sırasıyla Düzce Merkez Kur’an Kursu Öğreticiliği ve Yöneticiliği, Gemerek, Çilimli, Gölyaka ve Karadeniz Ereğli İlçe Müftülüğü görevlerinden sonra Iğdır ve Malatya’da İl Müftüsü olarak görev yaptı. Mehmet Sönmezoğlu, yaklaşık beş yıldır da Kocaeli İl Müftüsü olarak görev yapmaktadır.

 

Sönmezoğlu, İl Müftülüğü görevinin yanı sıra ilmî çalışmalar da yapmaktadır. Yazılı basın ve internet sitelerinde dinî, millî, sosyal ve kültürel içerikli köşe yazıları yayınlanmaktadır. Ulusal ve yerel TV’lerde çeşitli programlar yapmaktadır. Daha önce Nefsimize ve Neslimize Öğütler, Kur’an ve Hz. Peygamber, Varlığın Anlamı Namaz ve Kocaeli’den Rahmet Damlaları-1 isimli kitapları yayınlandı. Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, şimdi ise “Kocaeli’den Rahmet Damlaları-2” adlı yeni kitabını okuyucuyla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyor.

 

Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, ilmî çalışmalarla meşgul olmasının ve kitap yazmasının nedenlerini şöyle açıklıyor: “Bilgi birikimlerimizi başkalarıyla paylaşmamız, diğer insanlara da ulaştırmamız gerektiğine hatta bunun bir sorumluluk olduğuna inanıyorum. Her insanın sürekli yeni bilgiler öğrenmeye, kendini yenilemeye ve geliştirmeye ihtiyacı vardır. Bunun en güzel yolu da okumaktır.”

 

Peygamber Efendimizin “İnsanların en hayırlısı, insanlara en fazla faydalı olandır” sözünün kendisi için ilham kaynağı olduğunu ifade eden Sönmezoğlu, “İnsanlara yapılacak iyiliklerin en başta geleni de hiç şüphesiz onlara bilgi sunmaktır. İyi bir insan, iyi bir Müslüman olmak için ilim öğrenmek hayatî önem taşımaktadır.”

 

Kitabın içeriği hakkında da bilgi veren Mehmet Sönmezoğlu, “Kocaeli’den Rahmet Damlaları-1” ve “Kocaeli’den Rahmet Damlaları-2” isimli kitaplarımız titiz bir çalışma ile ayet-i kerime ve hadis-i şerifler ışığında, kaynakları araştırılarak hazırlanmış makalelerden oluşmaktadır. Kitapta bulunan konular olabildiğince sade ve anlaşılabilir bir dille kaleme alındı. Bundan dolayı kitaplarımız, halkımızın her kesiminden insanın rahatlıkla okuyup anlayabileceği ve yararlanabileceği kaynak bir eser özelliği taşımaktadır.”

 

Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, “Kocaeli’den Rahmet Damlaları-1” ve “Kocaeli’den Rahmet Damlaları-2” kitaplarını tüm ölmüş din kardeşlerimize özellikle de son beş yıldan bu yana görev yaptığı Kocaeli halkına ithaf ettiğini vurguladı. İl Müftüsü Sönmezoğlu, son olarak kitapların yayına hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

06 Şubat 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR