“Otizmin farkında olun”

      Kocaeli Otizmli Çocuklar Derneği (KOÇ-DER) Başkanı İlkin Kılıçaslan nisan ayının Otizm farkındalık ayı olduğu dile getirerek konu hakkında açıkl...

BÜYÜT

 

 

 

Kocaeli Otizmli Çocuklar Derneği (KOÇ-DER) Başkanı İlkin Kılıçaslan nisan ayının Otizm farkındalık ayı olduğu dile getirerek konu hakkında açıklama yaptı. Kılıçaslan yaptığı açıklamada: “Nisan ayı, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ‘Otizm Farkındalık Ayı’ olarak değerlendirilmekte ve bu ay içerisinde yapılan çeşitli faaliyetler ile Otizme dikkat çekilmeye çalışılmaktadır. Bu ay içerisinde, Otizm konusunda toplumun bilgilendirilmesi, otizmli bireylerin ve ailelerinin yaşadıkları sorunlara dikkat çekilmesi açısından çeşitli etkinlikler yapılacaktır.

ETKİNLİKLER

Nisan ayında gerçekleştireceğimiz faaliyetlerle Otizmli bireylerin toplumun içinde yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek için ve toplumda farkındalığın artırılmasına yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Hep birlikte çocuklarımız için çok daha güzel işlere imza atabilmek ümidiyle herkesi KOÇ-DER’e destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

KOÇ-DER ETKİNLİK TAKVİMİ

3 Nisan 2014 Perşembe: TV41’de Sağlık Olsun programında saat 10.30-11.30 arası Otizmin anlatılacağı canlı yayın.

4 Nisan 2014 Cuma: Saat 14.00’te Fevziye Camii önünden bando eşliğinde Otizmli çocuklarla Yürüyüş Yolundan yürüyerek Valilik önündeki Atatürk Anıtına çelenk konulacak.

7 Nisan 2014 Pazartesi: İzmit Belediyesi Meclis salonunda saat 13.00’da STK’ların yaptıkları “Aylık Dernekler Dayanışması” toplantısına ev sahipliğini yapılarak otizm anlatılacak.

9 Nisan 2014 Çarşamba: Bahçeşehir Kolejinin Otizmin Farkındalığı dolayısıyla KOÇ-DER adına düzenlediği etkinlik.

11 Nisan 2014 Cuma: İzmit Tanyıldız’da saat 13.00 ile 16.00 arası KOÇ-DER Otizmli Aileler ve Gönüllülerin canlı müzik eşliğinde dayanışma yemeği.

17 Nisan 2014 Perşembe: İzmit Belediyesi ve KOÇ-DER’in ortaklaşa düzenlediği Kocaeli Üniversitesi hocalarının katıldığı toplumun bilinçlendirilmesi için yapıldığı Otizm Semineri.

23 Nisan 2014 Çarşamba: Kocaeli Vosvos’çuların düzenlediği etkinlik. Vinsan Yaşam Merkezi’mizde ailelerle buluşulacak ve arabalarla şehir turu yapılacak.

24 Nisan 2014 Perşembe: Etiler Marmaris Cafe tarafından Otizmli bireylere ve annelerine saat 11.00 ile 13.00 arası müzik eğlenceli öğlen yemeği.

 30 Nisan 2014: Fuar içi Şefik Postalcıoğlu salonu saat 18.00-20.30 arası uzun çalışmalar sonrasında Otizmli bireylerin yapacağı gösteri.

02 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR