Sağlık çalışanlarından nöbet tepkisi

        Sağlık çalışanları ‘Nöbete değil, Sağlık Müdürlüğüne gidiyoruz’ sloganı ile dün bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Türk Sağlık Sen, Türk Tab...

 

 

 

 

Sağlık çalışanları ‘Nöbete değil, Sağlık Müdürlüğüne gidiyoruz’ sloganı ile dün bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Türk Sağlık Sen, Türk Tabipler Birliği Aile Hekimliği Kolu, Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği yapılan eyleme destek verdi. İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanan kalabalık adına basın açıklamasını Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker yaptı.

 

HALK YANILTILMAK İSTENDİ

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun ‘Acil nöbet konusunda aile hekimlerinin muhatap olduğu kitlenin karşısında daha fazla zamanda bulunmasını istiyoruz’ söylemine değinen Ömer Çeker, “Bu söz asıl niyeti ortaya koymuştur. Sağlık Bakanlığı acillerde yaşanan sorunları, acil nöbeti olmadan hekimlik yapılamaz gibi türlü bahaneleri gerekçe göstererek halkı yanıltmak istemiştir” dedi.

 

İNANDIRICILIĞINI YİTİRDİ

Sağlık Bakanlığı’nın çalışanların kazanılmış haklarını elinden alarak inandırıcılığını yitirdiğini de ifade eden Çeker, “Hastane acillerine konan nöbetlere giden hekimler nöbet başına 2 buçuk saat hasta bakmıştır. Kanayan yaramız olan sağlıkta şiddet yasası bir türlü çıkarılmazken nöbet konusunda neden bu kadar ısrarcı olunduğu da anlaşılamamıştır” şeklinde konuştu.

01 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR