Van Depremi’nde Çalışan Personele Takdir Belgesi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 23 Ekim’de Van’ın Erciş ilçesinde meydana gelen 7.2 şiddetindeki deprem sonrası bölgede faa...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 23 Ekim’de Van’ın Erciş ilçesinde meydana gelen 7.2 şiddetindeki deprem sonrası bölgede faaliyet gösteren 47 Büyükşehir Belediyesi personeline takdir belgesi verdi. Deprem sonrası Başkan Karaosmanoğlu’nun talimatıyla oluşturulan Arama Kurtarma Ekibi, İSU Ekibi ve Antikkapı Ekibi deprem bölgesinde faaliyet göstermişti.

BAŞKAN ÇALIŞMALARI ÖVDÜ
Kurtarma ekipleri, İSU ve Antikkapı’nın deprem bölgesindeki çalışmalarını öven Büyükşehir Belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, emeği geçenlere Sekapark otelde düzenlenen yemekte takdir belgesi verdi. Programa Başkan Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mustafa Çöpoğlu, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Metin Saroğlu, İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Osman Ayvazoğlu, ISU Genel Müdürü İlhan Bayram ve Antikkapı A.Ş Genel Müdürü Fahrettin Kandemir katıldı.

DEPREME HAZIR OLMAK GEREK
Programda konuşan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu depreme hazır olmak gerektiğini vurguladı. Kocaeli’nin depremle ilgili en büyük felaketi bizzat yaşayan yer olduğunu ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, Van depremini duyar duymaz yardıma koştuklarını dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi Van’da üstün bir gayretle çalıştıklarını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Orada yaptıklarımız insanlık vazifemizdi” dedi.

YARDIMA KOŞMAK İNANCIMIZDA VAR
Depremi duyar duymaz kriz masası oluşturdukların belirten Başkan İbrahim Karaosmanoğlu şunları kaydetti. “Büyükşehir olarak neyimiz var neyimiz yok hemen seferber ettik. Kurtarma ekiplerimizi oluşturduk. Biz zor zamanların insanlarıyız. Millet olarak zorda kalmışa yardıma koşmak terbiyemizde, inancımızda var.” Başkan Karaosmanoğlu çalışmalarından dolayı İtfaiye’ye, İSU’ya ve Antikkapı’ya teşekkir etti.

10 VATANDAŞI SAĞ KURTARDILAR
Deprem bölgesinde İtfaiye Başkanlığı Müdahale Şube Müdürlüğü İzmit Grup Amiri Hüseyin Gürbüz sorumluluğundaki 27 kişilik arama kurtarma ekibi bölgeye ulaşmış ve çalışmalara başlamıştı. Arama kurtarma ekibi 10 vatandaşı yaralı olarak, 34 vatandaşı da ölü olarak enkazın altından çıkarmayı başarmışlardı.

OTELLERİN ENKAZINDA ÇALIŞTILAR
Bayram ve Aslan Otelleri’nin yıkıldığı 5.6 şiddetindeki depremde de bölgeye hızla ulaşmıştı. Müdahale Şube Müdürlüğü Derince Grup Amiri Kenan Demir sorumluluğundaki 17 kişilik aram kurtarma ekibi enkaz altından 3 vatandaşın cesedini çıkarmışlardı.

6 BİN KİŞİ SICAK YEMEK YEDİ
Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesinde içme suyu ve yemek konularında da büyük emek harcadı. İSU Genel Müdürlüğü’den 11 personel bozulan şehir şebekesinin yeniden çalışır hale getirilmesini için çalışarak, şehre içme suyu sağladı. Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Antikkapı A.Ş bölgedeki yemek sorunu için çalışma yaptı. Antikkapı’dan 9 personel bölgede seyyar mutfak kurarak günde 6 bin kişiye sıcak yemek verdi.

17 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR