Niğdeliler Derneği şehitleri unutmadı

249 Şehidimiz için gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okuma programına Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı, Türk Hava Kurumu Gölc...

249 Şehidimiz için gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okuma programına Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı, Türk Hava Kurumu Gölcük Şubesi Başkanı Mustafa Cintaş, Gölcük Samsunlular Dernek Başkan Yardımcısı Kurtça Kaygısız, Değirmendere Musiki Derneği Başkanı Ekrem Demirkesen, dernek üyeleri katılım sağladı.

 

ŞEREFLİ KAHRAMANLAR

Gölcük Niğdeliler Dernek Başkanı Cumali Özcan yaptığı açıklamada, “Biz bugün burada; bir daha dönmemek üzere gidenleri tarihin yazdığı en gerçek şerefli kahramanları yad etmek, aziz şehitlerimizi anmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Binlerce vatan evladı bu vatanın bedelini ödemek üzere şehit olmuştur. Vatan dediğimiz bu toprak, diyeti ağır ödenmiş bir topraktır. Bu vatan üzerinde 1071’den beri emelleri olanlar vardır. Bin yıldır bu milleti bu topraklardan atmak için uğraşanlar vardır.”

 

“VATAN ÖZGÜRLÜKTÜR”

“Fakat, Türk insanının ruhu öyle bir ruhtur ki; Ben esir yaşamaktansa özgür ölmeyi yeğlerim diyen insanların ruhudur. Birileri, bizden önce giden birileri bu coğrafya parçasını vatan yaptılar, onların davaları vatan davasıydı çünkü. Vatan özgürlüktür. Şu an al bayrağımızın altında özgürce yaşıyorsak konuşabiliyorsak, dinleyebiliyorsak, ibadetlerimizi dilediğimiz gibi yapabiliyorsak unutmayın ki Kurtuluş Savaşında, Çanakkale de, terörle mücadelede 15 Temmuz da vatanın her bölgesinde askerimiz polisimiz bu cennet korumak için uğruna şehit düştüğü içindir” dedi.

17 Temmuz 2017 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR