İş sağlığında Avrupa yaklaşımı

Türkiye’de ilk kez Büyükşehir Belediyesi, İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ortaklığında hayata geçirilecek olan M...

BÜYÜT

Türkiye’de ilk kez Büyükşehir Belediyesi, İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ortaklığında hayata geçirilecek olan Mesleki Teknik Eğitimde İş Sağlığı ve Kalite Kültürü Oluşturma Projesi (METİSKOP)’in, Fransa saha incelemesi yapıldı. İnceleme 21-25 Ekim tarihleri arasında Paris Ticaret Odası rehberliğinde Fransa’nın Paris şehrinde gerçekleşti.

 

NELER YAPILDIĞI İNCELENDİ

Proje kapsamında yapılan toplantılarda Paris Ticaret Odası mesleki eğitim merkezi güvenlik kuralları ve düzenlemeleri ile eğitim alanları uygulamaları incelendi. Program kapsamında Fransa Mercedes Bakım Onarım Merkezi’nin iş güvenliği ve işçi sağlığı uygulamaları hakkında teknik incelemelerde bulunuldu. Paris Ticaret Odası’nın da destek verdiği eğitimlerde yerel iş güvenliği kanun ve yönetmelikleri üzerinde de çalışmalar yapıldı. İş sağlığı alanında okullarda neler yapıldığını yerinde görüldü.

 

LABORATUVAR KURULACAK

Proje kapsamında Türkiye’de ilk defa mesleki eğitim alanında iş sağlığı güvenliği laboratuvarı ve Ortak Sağlık Güvenlik Birimi oluşturulacak. Proje kapsamında online İSG eğitim platformu kurulacak ve 20 teknik personel C sınıfı İSG uzmanlığı eğitimi alacak.

02 Kasım 2014 Kocaeli- Sağlık


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR