CHP’de son durum

        BAŞİSKELE DE İSTİFA ETTİ CHP örgütünde başarısızlığı mazeret göstererek istifa eden ilçeler arasına biri daha eklendi. Kartepe ilçe örgütünü...

 

 

 

 

BAŞİSKELE DE İSTİFA ETTİ

CHP örgütünde başarısızlığı mazeret göstererek istifa eden ilçeler arasına biri daha eklendi. Kartepe ilçe örgütünün istifasıyla açılan furya, sırasıyla Körfez, Kandıra ve derince ile devam etti. Son olarak Başiskele ilçesinin istifa etmesiyle 12 ilçenin 5’i görevinden ayrılmış oldu.

 

SIRADA KİM VAR?

CHP, seçimler sonrası yaşadığı şokun ardından toparlama çabası yaşıyor. Bir yandan başarısızlığın sorumluluğunu alan ilçe yöneticileri istifa ederken bir yandan da istifa eden yönetimlerin yerine yenilerinin seçilmesi için uğraş veriliyor. Mutlak kazanıldı gözüyle bakılan İzmit’te ise yönetimin istifa edip etmeyeceği merak konusu oluyor.

 

KİMLER ADAY OLACAK?

Boşalan yönetimlerin doldurulması için atanan geçici yöneticiler, ilçelerde örgütlenme çalışması yapıyor. Bazı ilçelerde gönüllüler göreve talip. Bazı ilçelerde ise henüz ben adayım diyen kiyse yok. Körfez ve Kartepe’de adaylık için yarışanların sayısı çok, ancak Kandıra’da henüz adaylık düşüncesine hasıl olan biri bulunamadı.

 

DERİNCE’DE 3 İSİM KONUŞULUYOR

CHP Derince İlçe Başkanı Sefer Yeni’nin ve yönetiminin istifasının ardından Derince’de, yeni arayış geçici yönetim ataması yapılmadan başladı. Derince’de şimdilik öne çıkan üç isim var, bir önceki dönem Derince ve Büyükşehir Meclis Üyesi olan Ali Haymanalı, Kerim Şenses ve Gürsel Aras.

 

KARTEPE ADAYLARI KİMLER OLABİLİR

Kartepe CHP’nin güçlü sayılabileceği bir ilçe. İlçede iki farklı kanadı temsilen adaylar olduğu söyleniyor. Milletvekilliği hesabı güden Yaşar Sönmez ve mevcut milletvekili Haydar Akar’ın desteklediği gruplar bulunuyor. Kartepe’de kimsenin grubuna dahil olmayan isimler de var. Bu ilçe için adı gecen kişiler şöyle; Cumhur Karakadılar Seçkin Ardınç, Beyhan Korkmaz, Şenol Ömer.

 

KÖRFEZDE ADAY OLMASI BEKLENEN İSİMLER

30 Mart öncesi iddialı görünün CHP Körfez İlçe Yönetimi, seçimi 3. Parti olarak bitirince, komple istifa etti. İstifanın ardından geçici yönetim atandı. Körfez’de İçe Başkanlığı için talipli sayısı oldukça fazla. Kimi Meclis Üyesi Tayfun Bayıkçı’nın aday olmasını istiyor. Ancak adaylık düşüncesi olan farklı isimler de bulunuyor. Mesela geçtiğimiz dönem meclis üyelerinden olan Tuman Kayalı, eski Kirazlıyalı Belediye Başkanı Cevdet Şahin’in, Dursun Yaman’ın ve M. Ali Okur gibi. Bunların dışında eski il genel meclisi üyesi Mehmet Kaçar’ın da adaylık düşüncesi olduğu savunuluyor.

 

KANDIRA VE BAŞİSKELE

Kandıra’da hezimete uğrayan CHP yönetimi görevinden istifa eden üçüncü ilçe olmuştu. Başiskele’deki bahtsızlığı bir türlü yenemeyen ilçe yönetimi de üzerine düşeni yaptı ve istifa ettiğini açıkladı. Ancak bu iki ilçede göreve talipli henüz çıkmadı. 

09 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

izmit - CHP de son durum, Erenkaya örgütleri dizayn ediyor. İl başkanı da bu oluşumlara taraf oluyor. Yine halka inmeyen birilerinin adamları koltuk peşinde.

Yanıtla . 0Beğen 09 Mayıs 17:55
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR