İzmit’te bir yılda 2309 kişiye yardım yapıldı

İzmit Belediyesi, 2010 yılında 2 bin 309 kişiye gıda ve ev eşyası yardımında bulunurken, 19 engelliye tekerlekli sandalye verdi.İzmit Belediyesi Sosya...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi, 2010 yılında 2 bin 309 kişiye gıda ve ev eşyası yardımında bulunurken, 19 engelliye tekerlekli sandalye verdi.

İzmit Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 2010 yılında 2 bin 309 kişiye giyecek ve ev eşyası yardımında bulundu. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Yardımcısı Ramazan Has, geçen yılın sosyal yardım çalışmaları açısından hayli yoğun geçtiğini söyleyerek, “Bir yılda 2 bin 309 vatandaşımıza gıda, giyecek ve ev eşyası yardımında bulunduk. Ayrıca 65 yaş üstü 430 vatandaşımıza da grip aşısı yaptırdık. Hizmet yelpazemiz genişleterek daha fazla insana ulaşmaya çalıştık. Bir yılda 19 engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye vererek yaşamlarını kolaylaştırdık. Dört tanesi SHÇEK ile birlikte olmak üzere, 15 etkinlik gerçekleştirerek engelli vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirmesine aracılık ettik” şeklinde konuştu.

ENGELLİLERE PARK
Has, ibadethanelerin temizliğine de bu dönemde ağırlık verdiklerini söyleyerek, İzmit Belediyesi sınırları içerisindeki 218 adet cami ve 4 adet cem evinin yıl içerisinde en az iki defa temizlendiğini söyledi. Has, cenaze evlerine başlatılan yemek hizmeti kapsamında 658 cenaze evine 14 bin 150 kişilik yemek gönderildiğini de hatırlattı. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın “Yeni yıl yeni hizmetler demektir” anlayışıyla 2011 yılını da çok yoğun geçireceklerini söyleyen Başkan Yardımcısı Has şimdiki hedeflerinin engelliler için parklar ve kafeler yapmak olduğunu hatırlattı.

10 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR