TIR Parkı Dilovası’nın ihtiyacını giderecek

Her geçen gün araç yoğunluğunun arttığı Dilovası’nda, İMES OSB TIR Parkını hizmete sokmaya hazırlanarak büyük bir eksikliği gidermiş olacak.İMES OSB’d...

BÜYÜT


Her geçen gün araç yoğunluğunun arttığı Dilovası’nda, İMES OSB TIR Parkını hizmete sokmaya hazırlanarak büyük bir eksikliği gidermiş olacak.

İMES OSB’deki firmaların genel faaliyet alanı makine, otomotiv yedek parça, elektrik- elektronik imalat ve sanayidir. Üretimleri kadar ürettikleri ürünleri ulaştırmaları da önemli olan firmalar için OSB içerisinde yoğunluğun artmasıyla beraber mal sevkiyatları da sıklaşmakta. OSB Yönetimi tarafından firmaların mal yükleme ve boşaltmalarını kolaylaştırmak, bölge içerisinde trafik düzenini sağlamak amacıyla içerisinde kantarın da yer alacağı tır parkı yapılması kararı alındığı bildirildi.

KANTAR HİZMETİ
2014 yılında hizmete açılması planlanan tır parkı, içerisinde yer alacağı tesisleriyle hem firmalara hem de şoförlere rahatlık sağlayacağı gibi, firmalar gelen ve giden malların kontrolünü yapmak amacıyla TIR’lar için yük kantarı yapılarak büyük bir ihtiyacı da giderilmiş olacak.

TIR PARKINDA SOSYAL
ALANLAR KURULACAK
119 araç kapasiteli 26.700 m2’lik alana kurulacak olan TIR parkında park yapan araçların şoförlerine yönelik olarak bir de hizmet tesisi oluşturulacak. Tesis içerisinde araçların eksikliklerinin giderilmesi amacıyla yağcı ve lastikçi, şoförlerin dinlenebilmeleri ve ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla restoran, çayhane, mescit, duş, wc, işletmeler için 7 ofis ve kişilerin rahatça oturabilecekleri açık alanlar hizmete açılacak. Faaliyete geçecek olan tır parkıyla firmalar mal sevkiyatlarını daha hızlı yapabilecek aynı zamanda yollarda oluşabilecek tıkanıklıklarla engellenmiş olacağı bilgisi verildi.

10 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR